HC Studénka - HC Kopřivnice 3:3 (1:2, 2:0, 0:1)

Úvod utkání vyšel hostům na jedničku, neboť takřka z první střely utkání se ujali vedení. Autorem dorážky byl Chalupa. Také domácí hráči vyzkoušeli několikrát Chlada. Pak zazvonila tyč na druhé straně po střele Mana, jenže z protiútoku vyrovnal skóre Urbanec. Do šatny však šli přece jen šťastnější Kopřivničtí, neboť čtyři sekundy před sirénou Válka prostřelil Hrubý.

Krátce po zahájení druhého dějství bylo opět vyrovnáno, autorem branky byl domácí Homola. Když se zlomil zápas do druhé poloviny, dostala se Studénka poprvé a naposledy do vedení, to když Chlad nestačil lapit pokus Bolfa. Závěrečná třetina byla pro fanoušky obou táborů napínavá. Domácí doufali ve zvýšení hubeného náskoku, příznivci hostů zase ve srovnání. Toho se nakonec dočkali pět minut před sirénou po střele Mana.

„Byli jsme lepší hlavně ve druhé třetině. Soupeř dal šťastný první gól, my jsme vyrovnali, ale pak nás srazila branka těsně před přestávkou,“ popsal trenér Studénky Stanislav Kacíř starší, kterého Kopřivnice zklamala. „Svým hráčům musím poděkovat. Třetí zápas za sebou jsme bodovali, zvedáme se.“ V čem se Kacíř shodl s lodivodem soupeře Vladimírem Slovákem, byly neuznané branky na obou stranách. Na průběh zápasu ale měli rozdílný pohled. „V první třetině jsme byli lepším celkem. V té druhé úřadoval rozhodčí, který začal vylučovat jen nás a domácím dvakrát nabídl dvojnásobnou přesilovku. Ve třetí třetině jsme už zase vládli na ledě my,“ zhodnotil Slovák s tím, že i ve Studénce se projevila „nemoc“ jeho svěřenců. „Šancí máme dost, ale nedáváme branky.“

Branky: 19. Urbanec (Schneider), 23. Homola (Jurček), 32. Bolf (Kaňovský) - 4. Chalupa (F. Horák), 20. Hrubý (Hübl), 55. Man (Hübl), vyloučení: 4:7, využití: 0:1, poměr střel: 24:30, rozhodčí: Lotko - Novotný, Čaja, diváci: 313.

Studénka: Válek - Bílek, Jakeš, Mikeska, Holanik, Tomášek, Schneider, Honusek - Kaňovský, R. Fojtík, Janečka - J. Horák, Bolf, Chmel - Urbanec, Homola, Jurček - Palacký. Trenér Stanislav Kacíř st.

Kopřivnice: Chlad - Hübl, Pelikán, F. Horák, Jedlička, Kladiva, Sedlák (31. Merenda) - Mičulka, Man, Hrubý - Štursa, Chalupa, Třeštík -Csóka, Novotný, D. Opačitý. Trenér Vladimír Slovák