HC Nový Jičín B - TJ Horní Benešov 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Po opatrném začátku, kdy nikdo nechtěl udělat chybu, našel hostující Trubka volného Bensche, kterého ale domácí Kozák vychytal. To už však neplatilo v 10. minutě. Bensch našel Hejhala, ten posunul na Schreiera, jenž téměř od modré nastřelil tyč, od které se touš odrazil do brány - 0:1. Chvíli nato si z rohu vybruslil domácí Toman až na modrou, jehož projektil přes obránce ale Petr Vlašánek vyrazil. Když se neuchytil ani následný pokus hornobenešovského Trubky a hned na to Fraše a na druhé straně individuální akce Glabazni, šlo se do kabin za těsného stavu.

Až druhá perioda rozhodla o celkovém vítězi. Domácí zvýšili své úsilí, ale téměř dvouminutové oslabení 3 proti 5 bylo nad jejich síly. Ve 25. minutě totiž Jurček propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:2. A o tři minuty později to bylo již o tři. Hejhal našel z rohu najetého Jurčeka, který pouze nastavil čepel své hole – 0:3. Přesně v polovině zápasu mohl rozhodnout hattrickem Jurček, jenž se dostal k vyraženému puku, ale jeho střelu do zcela odkryté brány zneškodnil bleskovým přesunem Kozák. Definitivní pojistku vystavil Horní Benešov ve 39. minutě zásluhou Zigmunda, který si nabruslil od modré mezi kruhy a střelou ke vzdálenější tyči zvýšil – 0:4. Hned z následného protiútoku byl nedovoleně zastaven Martinčík a rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám postižený si puk přehodil na bekhend, ale kasu hostí minul.

Poslední třetina začala náporem domácí družiny. Ten umocnilo vyloučení Fraše, jenže hostující gólman postupně zneškodnil jasné šance Jiřího Hradila, Jindřicha Částečky i Glabazni. Hosté na nátlakovou hru reagovali fauly a Nový Jičín byl na koni. Přesto dokázal v dalším oslabení ujet hostující Bensch, byl faulován a výhodu trestného střílení dostal i Horní Benešov. Hostující Fraš však také nedal. Další branku přinesla 47. minuta. Při hře 4 na 4 vletěl mezi obránce hostí Hübl a vykřesal domácím poslední naději. Když se poté neuchytila ani dělovka Jiřího Hradila a Jan Hradil nastřelil tyč, přišel trest. Čtyřiadvacet sekund před závěrečnou sirénou vypálil od modré Faksa, následná dorážka Palinčáka proklouzla Kozákovi pod výstrojí a puk se dokutálel za brankovou čáru – 1:5.

Jaroslav Trčálek (Nový Jičín B): Dnešní utkání se mi bude hodnotit těžko. Po první třetině jsme chtěli vyrovnat, ale rozhodlo oslabení 3 na 5, které navíc ani nemělo být. Druhou část navíc hodně rozkouskovaly přesilovky, takže se furt točily nestandardní formace, ať už v přesilovce, nebo oslabení. Škoda, že jsme nevyužili početní výhodu 5 na 3. Na přesilovkách budeme muset více zapracovat. Soupeře jsme celkově přestříleli, ale nedali. Pochvalu zaslouží patnáctiletý Daniel Pecha, který v prvním zápase za B tým podal velmi dobrý výkon.

Marek Harazim (H. Benešov): Přijeli jsme s hodně poskládanou sestavou, ale kluci v momentě, kdy není kádr mužstva kompletní, hrají velmi zodpovědně a i dnes jsme si proto věřili, nehledě na to, že nám to proti Novému Jičínu momentálně jde. Druhou část jsme dali tři branky a hráči poté možná podvědomě polevili. nesmyslně jsme v útoku faulovali a tím zvedali výkon domácích. Hráče jsem pak musel napomenout. Závěr jsme si pohlídali, protože máme zkušené hráče. Za výsledek jsem ale rád, stejně jako že se nikdo nezranil. Jedeme dál, sezona je ještě dlouhá.

Branky a nahrávky: 47. Hübl – 10. Schreier (Hejhal, Bensch), 25. Jurček (Trupka, Schreier), 28. Jurček (Hejhal), 39. Zigmund (Palinčák), 60. Palinčák (Faksa, Fraš), vyloučení: 5:7 - 10 min. Gajdoš – Palinčák, využití: 0:1, v oslabení: 0:0, poměr střel: 32:25, rozhodčí: Golaň – Krenželok, Urbánek, diváci: 70

Nový Jičín: Kozák - Petružálek, Hradil Jan, Hruška, Hübl, Krotil, Hradil Jiří - Toman R., Zedník A., Glabazňa - Částečka J., Martinčík, Gajdoš - Havlík, Hermann, Pecha. Trenéři Jaroslav Trčálek, Kamil Glabazňa

H. Benešov: Vlašánek P. - Hejhal, Jurček, Pělucha, Kukla, Vlašánek R., Bensch, Palinčák, Schreier, Zigmund, Přibyla, Faksa, Mičola, Fraš, Trupka. Trenér Marek Harazim

Ostatní výsledky 15. kola: Bohumín - Krnov 3:19 (0:3, 3:8, 0:8), Orlová - Kopřivnice 5:3 (1:2, 2:1, 2:0), Studénka - Rožnov p. R. 5:4 (3:0, 1:4, 1:0)

Los 16. kola, středa 30. listopadu, 18.00 Kopřivnice - Rožnov p. R., Krnov – Studénka, H. Benešov – Bohumín, čtvrtek 1. prosince 18.00 Orlová - Nový Jičín B

Los 17. kola, sobota 3. prosince 17.00 Bohumín – Orlová, Krnov - Rožnov p. R., neděle 4. prosince, 17.00 HC Studénka - H. Benešov, 18.00 Nový Jičín B – Kopřivnice