Tatru poslal do vedení v závěru druhé části svým prvním gólem v sezoně Jakub Mach, ale Šumperk v 52. minutě srovnal. Když se duel blížil do prodloužení, tak přišlo v 59. minutě nenápadné nahození právě Adama Kofroně, které propadlo až za zkušeného Lakosila a zajistilo tak Kopřivnice tři velmi cenné body z horkého ledu favorita. 

„V předchozích zápasech jsme vždycky předvedli nějaký výpadek nebo hluché místo. Teď si ale kluci dokázali, že to jde i proti tak silnému soupeři,“ cenil si kouč Tatry Jaroslav Kofroň, kterému bylo v posledních devatenácti vteřinách pořádné horko, protože Šumperk dohrával v šesti proti třem.

„Naše výkony jdou oproti začátku nahoru a hlavně nám týmy okolo nás neutíkají, takže čtvrté místo, na které ztrácíme dva body, máme pořád na dosah,“ připomněl Jaroslav Kofroň, jemuž kromě cenné výhry proti favoritovi dělají radost i výkony mladšího syna Davida, jenž coby hráč třinecké juniorky nastupuje převážně v prvoligovém Frýdku-Místku. 

Talentovaný forvard, jenž právě dnes slaví 19. narozeniny, si už v letošním ročníku odbyl premiéru v dresu extraligového Třince, když za tým Václava Varadi nastoupil v pěti utkáních, ve kterých si připsal bod za asistenci. Rovněž si zahrál i Ligu mistrů a byl i na nedávném srazu reprezentační dvacítky.

„Po loňském zranění, kdy téměř třičtvrtě roku nehrál a byl tak dlouho mimo, je to pro nás milé překvapení. Nikdo doma nečekal, že to půjde takhle rychle. Hlavně ať je fit a nadále sbírá zkušenosti,“ přeje si kouč Tatry. 

David Kofroň jehož vzorem je kopřivnický odchovanec Radek Bonk, se zatím statečně pere se svým osudem, neboť po komplikovaných problémech s ramenem musel bojovat i se zraněním ledviny. „Zatím jsem ho v letošní sezoně moc hrát neviděl, protože se to většinou kryje s našimi zápasy nebo tréninky v Kopřivnici, ale věřím, že to bude lepší,“ uzavřel Jaroslav Kofroň, jenž ve své hráčské kariéře nastupoval kromě Kopřivnice i za Frýdek-Místek a Studénku.