Nový Jičín podlehl přerovským Zubrům

Přerov - Hokejisté Nového Jičína odehráli další nepovedené utkání. Po poslední domácí porážce s Blanskem, tentokrát prohráli v Přerově. Přestože dvakrát vedli, nakonec Zubrům podlehli 2:4, díky čemuž přišli i o první místo v tabulce. Poslední utkání nadstavbové části odehraje Nový Jičín na svém ledě již zítra od 18. hodin proti staronovému lídru soutěže, SHK Hodonín.

26.2.2008

Přerovští Zubři v souboji s Novým Jičínem. Foto: DENÍK/David Klein

Zubři už v úvodu naznačili, že budou chtít s prvním týmem odehrát minimálně vyrovnaný zápas. Do první větší šance se už ve druhé minutě dostal Šťastný, jenž se pokoušel zakončit střelou z otočky. Tentýž hráč se zanedlouho dostal do zajímavé pozice s Chlupem, ale novojičínský brankář Šrámek včas zakročil. V 7. minutě se Zubrům naskytla výhoda přesilové hry, ale z ní vyzněla pouze náznakově šance Hanáka, kterému chyběl krok na střílenou přihrávku k tyči. Za dvě minuty si stejnou herní situaci vyzkoušel i Nový Jičín a po jedenatřiceti sekundách se z brejku radoval, když se trefil Jakubu – 0:1. Hosté se dostávali více do obranného pásma Přerova a z toho pramenily i další pokusy. Individuálně se poté zkoušel prosadit Lhotský, ale bekhendové zakončení cíl nenašlo.

I do druhé části vstoupil aktivněji Přerov. Kolář po Sprušilově nabídce Šrámka nepřekonal, ale akce pokračovala dál, kdy po závaru Sprušil trefil odkryté místo novojičínské svatyně – 1:1.

Vyrovnání Zubrům dodalo novou krev a po gólu volal i Šťastného pokus. Ve 29. minutě výborně přečetl hru hostující gólman, jenž vybruslil proti puku, pro který spěchal i Sprušil. Skóre tak změnili opět hosté. Láníček nezkrotil v lapačce Kabeláčovu střelu a puk zapadl do branky – 1:2. Domácí fanoušci se však dočkali, když po přihrávce Čecha rozvlnil síť Kamil Rajnoha – 2:2.

Třetí dvacetiminutovka byla již zcela v režii domácího celku. Brance byl blízko Čech, jeho pokus však zastavila tyč. Hosty poslala do kolen chyba obrany, kterou dokonale zužitkoval tvrdou střelou Hanák – 3:2. Soupeř dostal pomocné lano v podobě přesilové hry. Láníček však pokusy Jičína zneškodnil, což se ukázalo jako klíčové. V 56. minutě se prosadil Ditrich a rozpoutal tak v hledišti vítězné ovace.

„Kromě první třetiny, kdy jsme měli problémy s pohybem, nás rozhodně nastartovala vyrovnávací branka na 1:1. Nebýt toho nešťastného druhého gólu, kdy ještě soupeř s námi držel krok, tak jsme si nejspíš aktivní hrou získali převahu již dříve. Poslední třetina jednoznačně vyzněla pro nás, ale škoda, že na ty góly potřebujeme tolik šancí. Nemuselo to být tolik dramatické až do konce,“ uvedl Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR.

„Do utkání jsme vstoupili dobře, ale soupeř nás dotahoval. Po naší chybě dal třetí gól,“ popsal novojičínský trenér David Handl a uzavřel: „Potom jsme hru více otevřeli a soupeř se dostával do šancí a využil je. Za stavu 3:2 jsme měli dvě, tři vyložené šance, které jsme nedali, a bohužel, jsme před výborným publikem prohráli.“