Hippos Žďár nad Sázavou - FBC Vikings Kopřivnice 7:5 (2:1, 1:3, 4:1)

První branku vstřelili domácí, když po rozehrávce z rohu skóroval Melichar - 1:0. Poté se ke slovu dostala Kopřivnice. V osmé minutě srovnal střelou k bližší tyči Matúš - 1:1. Jenže po dvou minutách šli domácí, díky Melicharovi, opět do vedení – 2:1. Do konce třetiny již gól nepadl, i když šancí bylo hodně na obou stranách. Domácí Kopřivnici přestříleli, ale Nehera v kopřivnické brance chytal spolehlivě.

Po první části čekala na muže v šatně velká nepříjemnost. Většina hráčů přišla o své cennosti, a tak byla nálada opravdu mizerná. I přes malé zdržení pokračovali muži v zápase a druhá třetina byla o poznání lepší. Srovnání zařídil Jehlár, ale domácí šli opět do vedení. V situaci 3 na 2 se nemýlil Zerák – 3:2. Pak ale přišel čas kopřivnických. Potřetí v utkání srovnal Matúš a obrat obstaral Kresta – 3:4.

Tak jak vyšla hostům druhá část, tak se jim nepovedla závěrečná třetina. Srovnání zařídil Kos a další obrat zaznamenal Dvořák, který dobře nahodil míček na branku, a ten proklouzl až do sítě - 5:4. Na to odpověděla Kopřivnice, která potrestala hrubku domácích – 5:5. Pak už se radovali pouze domácí. Nejprve zvyšoval Melichara, který chvíli počkal, a pak střelou dokázal stanovit skóre na 6:5. Byla řada na soupeři a čas rychle ubýval. Kopřivnice zkoušela hru bez brankáře, měla několik šancí, ale ty nedokázala využít. A tak se ještě jednou prosadili domácí. Když gólman Dobrovolný vyhodil chycený míček na polovinu soupeře, doběhl jej Kos a z první ho poslal na branku Kopřivnice. Brankář Nehera, vracející se ze střídačky, již brance zabránit nedokázal - 7:5.

„Je třeba poděkovat Kopřivnici za dobré utkání, které bylo kvalitní, vyrovnané a hlavně férové. Uvidíme, jak dopadnou vzájemná měření v lize, tam to bude asi o něčem jiném. Celý náš tým však hodně mrzí incident, kdy byla v průběhu první třetiny vykradena soupeři šatna. Tato špinavost nám kazí radost z výsledku, kterého jsme dosáhli,“ shodli se hráči Žďáru nad Sázavou.

Branky: Melichar 3, Kos 2, Dvořák F., Zerák M. – Matúš 2, Jehlár, Sladkovský, Kresta, střely na branku: 41:30 (13:7, 15:12, 13:11), bez vyloučení, rozhodčí: Koten, Kučera, diváci: 86.