Po úvodní gratulaci domácímu trenérovi Aleši Flašarovi, který 1. března oslavil 50. narozeniny, měl čestné buly na svědomí starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák. Domácí měli v první části tři početní výhody, ale ani v jedné z nich nevstřelili kýženou vedoucí branku. Dvě přesilovky hrál i hostující celek trenérů Jenáčka a Hlobila, ale pozorný Šrámek ustál všechny nebezpečné závary bez úhony.

V prostřední třetině se dvířka na obou trestných lavicích téměř nezastavila a emoce se rozjely na plné obrátky. Když byl pod kotlem Vsetínských faulován bývalý hráč Valachů Žák, než stihl vstát z ledu, přiletěla na něj pořádná pivní sprška. Novojičínským však přesilovky nadále nešly a v polovině utkání obdržel 2+2 minuty obránce Patrik Flašar.

Zakrátko inkasoval dvouminutový trest další domácí zadák Vnenk a Vsetínu se naskytla dvouminutová početní výhoda 5 na 3. Touto nabídkou hosté nepohrdli, kapitán Vaněk dokázal poprvé překonat Šrámka a vsetínští fanoušci div, že nezbořili novojičínský stadion. Hosté pak sice pokračovali ve dvojnásobné výhodě ještě 48 vteřin, ale domácí defenziva už další radost žlutých nedopustila.

„Rozhodly přesilové hry, to byl ten rozdíl mezi oběma týmy. Soupeř využil dvojnásobnou přesilovku a my ne. Předvedli jsme ale o sto procent lepší výkon než ve Vsetíně. Tam to byla hrůza. Nevěděli jsme, kam dříve skočit, a brzo bylo po zápase," řekl po druhém utkání kapitán Nového Jičína Přemysl Vašut.

Rozhodly přesilovky

Velkou šanci na vyrovnání měli Novojičínští ve 36. minutě. V té době totiž také dostali k dispozici přesilovku 5 na 3, která trvala minutu a 39 vteřin. Domácí však velkou možnost ke skórování nevyužili zdaleka tak dobře jako Valaši, když rány Mikšana mířily nad a velkou šanci Kabeláče dokázal Hromada vyrazit. Citelně tak byla vidět absence zraněného beka Prokopa, jehož obávané rány museli domácí oželet.

Ve 42. minutě skončil zápas pro Patrika Flašara, který narazil Ondráčka na mantinel a k pětiminutovému trestu ještě vyfasoval trest do konce utkání. Domácí však dlouhou početní výhodu Vsetína ubránili, když se Šrámek blýskl především po střele Zúbka, a nadále se tlačili za vyrovnáním.

Největší šanci na srovnání skóre ve třetí části pak domácí neměli v přesilovce, ale v 54. minutě, kdy hostující zadáky přebruslil mladík Ižacký, jenž se dostal sám až před Hromadu, který ho však vychytal. Záhy tak přišla hostující pojistka, když po výborné práci Vaňka trefil odkrytou část branky zkušený Ambruz a Šrámek kapituloval podruhé.

Domácí stihli v závěrečné power-play snížit dorážkou Novotného, ale ve zbylých 26 vteřinách už jen inkasovali třetí branku do opuštěné klece.

„Šli jsme do toho naplno, škoda neproměněných šancí. Nevyužili jsme další klasické přesilovky, a to je v play-off rozhodující. Hromada chytal výborně. Na Lapači pojedeme z posledních sil, ale nedáme jim nic zadarmo a budeme bojovat a ještě se budeme snažit vrátit sérii do Nového Jičína," řekl odhodlaně domácí muž s céčkem na dresu.

2. čtvrtfinále play-off II. hokejové ligy, sk. Východ

HK Nový Jičín - VHK Vsetín 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky: 60. Novotný (Horák) – 32. Vaněk (Kolařík), 57. Ambruz (Vaněk), 60. Nedbálek. Rozhodčí: Koliba - Ganger, Konvička. Vyloučení: 8:11, navíc P. Flašar 5 minut a do konce utkání – Tesařík 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 1150.
HK Nový Jičín: Šrámek – Hruška, Horák, Vašut, P. Flašar, Vnenk, Žák, Cabák - Mikšan, Hanák, Uhlár - R. Gebauer, Novotný, Lehečka - Mráz, Ižacký, Kabeláč. Trenéři: A. Flašar a R. Grimm.

STAV SÉRIE 0:2 (1:6, 1:3)

Třetí utkání série se hraje ve středu od 17.30 na vsetínském Lapači.

Hodnocení vsetínského trenéra Jenáčka a rozhovor s domácím forvardem Martinem Kabeláčem najdete v tištěném vydání Novojičínského deníku.