„Před utkáním nás potkaly komplikace. Cestou k utkání se nám porouchal autobus. Na rozbruslení jsme měli jen osm minut a utkání začalo se zpožděním. Domácí toho využili a rychlým gólem šli do vedení,“ vracel se k utkání trenér Nového Jičína David Dostál.

Házenkáři Kopřivnice prohráli derby s Karvinou 21:27.
OBRAZEM: Kopřivnice ztratila derby s Karvinou až na konci. Co řekl kouč Sklenák?

Nový Jičín se ale dokázal postavit na nohy a po hezké individuální akce Maliníka vyrovnal. „Bohužel jsme se nevyvarovali individuálních chyb a soupeř znovu vedl. Změnili jsme lajny a tento nám vyšel. Podařilo se nám výsledek otočit a zápas dotáhnout do vítězného konce. Tuhle výhru jsme potřebovali. Věřím, že tyto tři body jsou správným impulzem a zvednutím našeho sebevědomí,“ podotkl David Dostál. Už ve středu čeká na jeho tým derby s Kopřivnicí.

Technika Brno – Nový Jičín 3:5 (1:0, 1:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 2. Pospíšil (Picka, M. Dufek), 29. Benýšek (Martinec, Harmim), 59. Pospíšil (Picka, M. Dufek) – 25. Maliník (Olesz, Dudáš), 43. Tarnoczy (Škarka, Hladiš), 44. Flok (J. Holáň, Olesz), 52. Maliník (Konečný, Báchor), 56. Zdeněk (Olesz, Flok). Rozhodčí: Blaha – Peluha, Voznička. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1.
HK Nový Jičín: Šimonů - Báchor, Holáň J., Dudáš, Hladiš, Kuboš - Konečný, Maliník, Květoň - Kafka, Flok, Tarnoczy - Olesz, Handl, Zdeněk - Hilšer, Berka, Škarka – Juříček. Trenér: David Dostál.