Po úvodním opatrném začátku a řadě nepřesností na obou stranách se mohli do vedení dostat hosté, jejichž nejstarší hráč na soupisce byl ročníku narození 1986, když v 5. minutě orazítkoval brankovou konstrukci Ilášovy svatyně Medřický.

Ve 24. minutě pohnul s bezbrankovým stavem mladík Novotný, jenž se dokázal trefit ve třetím utkání v řadě. A když pak na trestné lavici odpočíval Ižacký, udeřili Flašarovi svěřenci podruhé. Ve vlastním oslabení se odhodlal k odvážnému sólu Hanák, který připravil branku jako na zlatém podnose pro Mikšana, pro něhož to byla teprve pátá branka v letošním ročníku.

Ve 39. minutě se pak o slovo přihlásil Prokop, jenž nejprve čistým hitem sundal k zemi Kozla, aby z protiútoku řádně vyprášil Klimešovy betony. Definitivní pojistku měl na svědomí Ižacký, který v 50. minutě přesně mířenou ranou zvýšil na 3:0.

I za rozhodnutého stavu však bylo na ledě v posledních minutách utkání pořádně živo. V 54. minutě totiž hostující Buhaj nechtěně poslal k zemi hlavního rozhodčího a o minutu později se do sebe pustili Uhlár s břeclavským zadákem Dittrichem. V pěstním souboji měl ze začátku jasně navrch domácí forvard, ale nakonec skončili na ledě oba.

„Věděli jsme, že Břeclav nemůžeme v žádném případě podcenit. Každý čekal povinné body, takže jsme se na utkání soustředili, a vyšlo nám to. Hráli jsme ze zajištěné obrany a výkon byl celkově výborný. Iláš nulou jenom potvrdil, že se na oba naše gólmany můžeme spolehnout," řekl spokojený kouč Nového Jičína Aleš Flašar.

Angažování zkušeného Zdeňka Novosada je stále v jednání, a co se týče marodů Kacíře a Slováka Zetíka, tak ani u jednoho to na brzký návrat nevypadá. Hosté se tak na dlouhou cestu domů vydali bez bodového zisku.

„Nebýt brankáře Klimeše, mohli jsme prohrát mnohem větším rozdílem. Nový Jičín nás místy slušně rozebíral. Bylo to o tom, kdo dá první gól, a to se povedlo domácím. Dali dvě slepené branky, což je dostalo na koně, a my se i přes snahu do zápasu nemohli dostat," hodnotil duel trenér jihomoravanů Michal Konečný.

II. hokejová liga, sk. Východ, 31. kolo
HK Nový Jičín – HC Lvi Břeclav 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 24. Novotný (Lehečka, R. Gebauer), 26. Mikšan (Hanák), 50. Ižacký (Kabeláč.). Vyloučení: 8:7, navíc Uhlár – Dittrich 5 minut + KO. Bez využití. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Vaněk – Miker, Bojda. Diváci: 333
HK Nový Jičín: Iláš – Prokop, Hruška, Vašut, P. Flašar, Žák, Vnenk – Mikšan, Hanák, Uhlár – Lehečka, Novotný, R. Gebauer – Mráz, Kabeláč, Ižacký. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm

Ve středu (18 h) cestuje Nový Jičín na led Opavy (vzájemné zápasy v sezoně: NJ-OP 3:4, 2:3) a v sobotu (17 h) pak hostí doma Bobry z Valašského Meziříčí (NJ-VM 4:2, 5:2).

Více se o sobotním utkání dočtete v tištěném vydání Novojičínského deníku.