Přerov, Boskovice, Nový Jičín a Zlín B tvořily čtveřici, ze které měl vzejít celkový vítěz. U každého platilo, že když 2x vyhraje, může být lídrem. V případě stejného bodového zisku by nakonec o mistrovi muselo rozhodnout skóre ze vzájemných zápasů. Pokud by se mělo rozhodnout mezi Boskovicemi a Novým Jičínem, měly lepší bilanci Boskovice, pokud mezi Přerovem a Boskovicemi, měl lepší bilanci Přerov. Nejdůležitějším utkáním celého turnaje, a zároveň celé sezony, tak byl duel domácích s Novým Jičínem.

IHC Night Birds Přerov - IHC Nový Jičín 11:8 (1:2, 5:0, 0:4, 5:2)

Zápas domácích „nočních ptáků" s nováčkem z Nového Jičína nabídl záživnou podívanou. Pohyboval se v hlubokých sinusoidách, a konečný výsledek tak musela rozseknout až poslední čtvrtina. Tu první těsně vyhráli Novojičínští, ve druhé se naopak pořádně rozstříleli domácí. Střelecká múza tentokrát políbila zejména Jakuba Ference, jehož golfové údery zpravidla končily až v síti. Vysoký obránce překonal brankáře Kohna celkem čtyřikrát. Když se i jeho zásluhou dostal Přerov do vedení 6:2, zdálo se být všechno jasné. Jenže v in-line hokeji není nouze o velké obraty, což tento duel beze zbytku prokázal.

Nový Jičín ztrátu dohnal, když zcela opanoval třetí čtvrtku. Podobně jako Ferenc se na druhé straně s železnou pravidelností prosazoval David Ostřížek. Také ten zaznamenal dohromady čtyři branky a hlavně díky jemu se Novému Jičínu podařilo otočit stav utkání z 6:2 na 6:7, a před poslední čtvrtinou měl tedy výhodu jednoho gólu.

Přerov se však o prvenství v soutěži dokázal ještě pořádně porvat. Ferenc, Zbořil a Plášek rychle strhli vedení opět na stranu domácích a při hře Nového Jičína bez brankáře se do prázdné klece trefili Kočara a opět Plášek. Fakt, že šlo o hodně, dokazovala také řada osobních potyček a šarvátek. Přerov, i přes snahu Nového Jičína, uhájil vedení 11:8 a může se těšit na finálový turnaj.

Přerov si díky dvěma vítězstvím v závěrečných dvou kolech zajistil prvenství v 1. Olomoucké lize a nyní jej čeká finálový turnaj ještě s dalšími třemi týmy z českých skupin o jedno postupové místo do extraligy.

Branky: 5., 15., 18. a 38. Ferenc, 14. a 46. Kočara, 20. a 41. Zbořil, 42. a 47. Plášek, 19. Dittrich 12., 31., 33. a 38. Ostřížek, 1. a 47. Andrýsek, 30. Gilar, 34. Zedník, vyloučení: 4:4, rozhodčí: Kika Novotná, diváci: 40

HC Night Birds Přerov: Sklenář Ferenc, Herman, Dittrich, Plášek, Faltýnek, Kočara, Blinka, Vaněk, Kuča, Kohút, Valášek, Zbožil.

IHC Nový Jičín: Kohn Andrýsek, Kubičík, Toman, Vrdlovec, Hruška, Koloničný, Ostřížek, Zedník, Gilar, Brinecký.

Ostatní výsledky 11. 12. kola: IHC Night Birds Přerov HC TJ Šternberk 11:5, IHC Devils Zlín B IHC Nový Jičín 2:7, HC Boskovice IHC Olomouc 18:4, IHC Valašské Meziříčí HC TJ Šternberk 5:21, IHC Devils Zlín B IHC Caesars Olomouc 20:7, HC Boskovice IHC Valašské Meziříčí 20:3. (cas, dak)