S novojičínským in-line hokejovým klubem usiluje o postup do extraligy a v současné době je také blízko nominaci na juniorské MS v in-line hokeji v USA. Jakub Hruška si totiž první červnovou sobotu, na výběrovém soustředění v Hradci Králové, udržel naději startovat na juniorském šampionátu v Anaheimu (14. 20. července).

Kdy jste se dozvěděl o své nominaci?

Bylo to asi minulý týden ve středu nebo ve čtvrtek, takže dva dny před samotným srazem, který se konal v sobotu v Hradci Králové. Byl jsem rád a velice překvapen. Pozvánka mi přišla na email a zprávu mi předal i Zbyněk Kubičík (prezident IHC Nový Jičín).

Jak reprezentační soustředění v Hradci Králové probíhalo?

Ráno jsme měli trénink, kde jsme většinou hráli. Pak následoval společný oběd, kde jsme si k tomu řekli více, jak bychom asi měli hrát. Bylo nám řečeno, že máme hrát více do útoku a podobně. Po obědě pak následoval druhý trénink a po odpoledním tréninku nám řekli, že nám napíšou email, zda jsme se v týmu udrželi, nebo ne. Bylo nás tam osmnáct hráčů, z toho čtyři už z týmu vyřadili. Přibyli ještě noví hráči a momentálně je nás šestnáct. Do Anaheimu se odlétá 6. července a mělo by odletět dvanáct hráčů, takže čtyři ještě vyřadí. Zatím jsem v týmu, tak uvidím. Budu čekat. Do 28. června by nám měli dát vědět konečnou nominaci na MS. Byl jsem z toho hodně překvapený a na srazu se mi líbilo. Chtěl bych se tam dostat.

Poprvé jste byl na srazu už vloni?

Ano. V loňském roce si mě vyhlédli, a taky jsem byl na předběžném soustřední. Loni to bylo pro ročníky 1993 a letos to je pro ročníky 1994, což je můj ročník.

Jak prozatím hodnotíte sezonu ve vašem klubu?

Jsme na vítězné vlně, ale až na výjimky jsme hráli se slabšími týmy. Teď nás čekají velmi těžké zápasy, které musíme zvládnout. V sobotu nás čeká Šternberk, kde se už může s jistotou rozhodnout, jestli se dostaneme do závěrečné části o postup do extraligy. Pak máme Boskovice a Přerov B, kteří patří k těm silnějším týmům v soutěži.

Novojičínský IHC má díky Jakubu Hruškovi (vpravo) zastoupení v širší nominaci na juniorské MS v in-line hokeji.

Co říkáte na vaše šance v boji o extraligu?

Pokud nezpanikaříme a budeme hrát hru, kterou umíme, tak si myslím, že máme velké šance.

V přípravě na novou hokejovou sezonu máte momentálně na řadě tradiční letní přípravu. Jak často trénujete?

V současné době trénujeme čtyřikrát týdně, od pondělí do čtvrtku, mimo pátek a víkend. Trenér nám teď dává hodně posilovnu, běháme na Skalkách a podobně. Takže makačka jako každý rok.

Kdy máte v plánu vyjet na led?

Obvykle to bývá začátkem srpna. Vím, že tady má být led dříve, protože tady budou probíhat nějaké kempy, ale my vyjedeme asi tradičně na začátku srpna.