Přes Břeclav se během prosince dostal do Nového Jičína. „Jsem tady spokojený a doufám, že se nakonec dokážeme dostat do play-off," říká po šesté domácí výhře v řadě a po skalpu třetího Prostějova odchovanec vítkovického hokeje, pětadvacetiletý Jan Fišera.

Po vyrovnávací brance Petra Macháčka jste výrazně ožili a proti silnému Prostějovu jste nakonec brali všechny tři body. Jak jste těžký zápas proti Jestřábům viděl vy?

To je pravda, bylo to velice těžké utkání. Pro nás bylo hodně důležité, protože jsme se zase o něco přiblížili soupeřům před námi. Teď to máme ve vlastních rukou a uvidíme, jestli zvládneme vybojovat play-off.

Utkání jste rozhodli 59 vteřin před závěrečnou sirénou. Tři body jsou ve vaší situaci velmi cenné…

Měli jsme díky přesilovce velkou šanci rozhodnout zápas, a nejít tak do prodloužení. V závěru se k nám konečně přiklonilo štěstí, takže doufám, že to takhle půjde dál.

Jak jste zatím v Novém Jičíně spokojený?

Jsem tady dost spokojený. S klukama jsem tady strávil celé léto. Jsem ale hráčem Opavy a nevyšly mi tady potom námluvy. Opava za mě chtěla určité peníze a nechtěla mě pustit jen tak. Takže jsem se přes Břeclav (II. liga sk. Střed) ocitl v Novém Jičíně. Dostal jsem nabídku se vrátit, tak jsem to přijal, a jsem rád, že jsem tady teď s klukama. Snad se nám podaří udělat play-off.

Novojičínský obránce Jan Fišera.

Máte za sebou působení ve Velké Británii a v Maďarsku. Jak jste se ocitl ve Velké Británii?

Dostal jsem se tam přes agenta. První půlrok v mužích jsem byl v Opavě, ale pak tam byly nějaké neshody. Sezonu jsem tedy dohrál v Uničově a pak mi bylo nabídnuto zkusit štěstí venku. Tak jsem se ocitl ve Velké Británii, odkud jsem se po sezoně pakoval do Maďarska.

A jak vzpomínáte na maďarský hokej?

Je tam spousta maďarských reprezentantů. Je to dobrá liga, kde je taky hodně Slováků, kteří mají maďarský pas, a kluby tam mají peníze, takže si přitáhnou i hráče z Kanady. V týmu, kde jsem působil, byl třeba kanadský trenér, který byl v minulosti kondičním trenérem Vancouveru, takže nějaké zkušenosti měl a určitě mi to pomohlo. Hráli jsme finále maďarské ligy se Székesfehérvárem, který hraje rakouskou EBEL ligu, a prohráli jsme ho 0:4 na zápasy. To byl trochu jiný level, ale zahrál jsem si finále maďarské ligy, bylo to i v televizi. Mám na to jenom dobré vzpomínky.

Jaké návštěvy chodily na vaše zápasy?

V Británii to bylo malé městečko, kde byl více populární fotbal nebo curling, ale kolem tří stovek přišlo vždycky. Byla to malá hala s jednou tribunou. V Maďarsku to bylo o něčem jiném. Když se člověk podívá na internet, uvidí, jak to tam bylo divoké. Návštěvy byly kolem tisíce, byla tam větší hala, něco jako třeba v Havířově. Bylo to fajn. Lidi to tam měli rádi a hokeji tam dávali všechno.

Máte z těchto působení nějakou zajímavost, která vám ihned naskočí v paměti?

Je toho více. V Británii to byl tvrdý hokej. V týmu mohli být dva cizinci, takže tam byl na nás vyvíjen tlak. Soupeři nám to tam dávali pocítit, takže jsem se tam naučil hrát do těla. V Maďarsku byl kanadský trenér, a když bylo potřeba zakročit, tak jsem plnil i roli zlého muže (úsměv).

Ve středu jedete v rámci dalšího kola na led Frýdku-Místku, který jste na konci roku dvakrát porazili. S čím pojedete na led blízkého rivala?

Druhá liga je na východě velmi vyrovnaná. Důkazem toho je, že jsme dokázali porazit třetí Prostějov, takže určitě zabereme i na ledě Frýdku. Nesmíme přestat hrát, protože jsme tam dokázali ztratit tříbrankové vedení. Musíme tam makat celých šedesát minut a doufat, že urveme další tři body a budeme v tabulce zase někde jinde.

Výsledky 30. kola II. hokejové ligy, skupina Východ:

HC Nový Jičín - LHK Jestřábi Prostějov 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 28. Macháček (Skaloš, Hruška), 60. Andrýsek (Vašut), 60. Andrýsek 5. Kotásek (Kryl). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci:550.

Nový Jičín: Šrámek Andrýsek, Gulda, Hruška, Vašut, Fišera, Hradil Kabeláč, F. Chvostek, Škumát M. Chvostek, Macháček, Skaloš Uhlár, Zedník, Brynecký. Trenér: David Handl.

Prostějov: Vrba Kaluža, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Tomiga, Finkes Kotásek, Handl, Zachar, Duba, Šebek, Černý, Novák, Kryl, Ševčík, Berčák, Stráněl. Trenér: Petr Zachar.

HC RT Torax Poruba - HC Baník Karviná 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Holuša (Seidler), 20. Seidler (L. Prokop), 29. Holuša (L. Prokop), 39. Vaněk 44. Sznapka (Luka, Moravec).

AZ Havířov - HC Frýdek-Místek 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Sztefek (Najdek), 52. Klimša (Haas) 3. Kudláček (Jakubowski), 36. Kudláček (O. Sluštík, Jakubowski), 65. Slovák (Kelner).

HC Zubr Přerov - HC Slezan Opava 7:4 (3:3, 0:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 2. Goiš (Hanák), 3. Ditrich (Sakrajda), 17. Málek (Sedlák, Goiš), 41. Brančík (Ditrich), 56. Sakrajda (Ditrich), 57. Málek (Sakrajda, Ditrich), 60. Ditrich 1. Chalupa (Vlašánek), 12. Herman, 13. Chalupa (Wolf, Vlašánek), 24. Mosler (Tichý).

VHK Vsetín - HC Bobři Valašské Meziříčí 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Tichý (Mikšovský, P. Hruška), 15. Zůbek (Farda, Vrba), 31. Podešva (Farda, Zúbek), 48. Mikšovský (Vrána, Tichý), 59. Vrba (Vodák, Podešva) 24. Heča (Vajda), 48. D. Varga (M. Varga).

Tabulka

DALIBOR TOBOLA