Jak to, že jste dnes hrál za A-tým, když béčko hrálo ve Studénce?


Volba byla na trenérovi, protože se vyfauloval Marek Slavík, který dostal vyšší trest a má stopku, zranil se Dušan Pelikán a áčko nemělo beky. Zavolal mi trenér z áčka, já měl volno v práci, tak jsem šel.

Cítil jste před utkáním nervozitu?

Nervozitu ne, protože v áčku se hraje hokej spíše takticky a je to rozhodne na lepší úrovni. V béčku je to spíše o individuálních výkonech, tady se hraje týmově. Určitě jsem nervózní nebyl.

Je velký rozdíl mezi krajskou a II. ligou?

Obrovský. V taktice, v bruslení, v hráčích. Je to vše o třídu výš.

Udělal jste jednu chybu. Nesrazilo vás to psychicky?

Ani ne, kdysi bych se tím možná zabýval, ale teď už ne. Je to hokej, který je o chybách. Když ji udělá obránce, je to horší, ale pokud to neskončí gólem, tak to další střídání zapomenu a hraji normálně dále.

Při vyrovnávací brance, kdy jste si připsal asistenci, na vás byla vidět velká radost.

Měl jsem radost, protože už ve druhé třetině to tam mohlo spadnout, když Zedňa dobře vyhrál buly, ale trefil jsem brankáře do masky. Myslím si, že kdyby to šlo kousek doprava nebo doleva, tak byl gól. Před vyrovnávací brankou jsem mu říkal, že by mohl zkusit vyhrát buly, že vystřelím a bude gól. A ono to padlo.

Jaké byly pokyny pro prodloužení?

Řekli jsme si, že jim nic nedarujeme, že vyhrajeme. Rozhodla menší chyba před brankou, nepokrytý hráč, škoda. Myslím si ale, že bod s Přerovem je dobrý.

Jste stabilním hráčem béčka, které nemělo dobrý vstup do sezony. Ted je to ale lepší.

Jde o to, že se musí do kádru zapracovat mladí kluci, pochopit, co po nich trenér chce, že to není o tom, že se přijdou na led jenom postavit. Pokud budou chtít hrát, tak si myslím, že mohou hrát bez problému a někteří můžou za pár let jít i do áčka.

Krajská liga se vrátila k systému play-off, což je jenom dobře.

Je to jenom dobře. Myslím si, že tam můžeme překvapit, a jak jsem slyšel, tak nás na play-off nikdo nechce.