HK Nový Jičín – HC Uherské Hradiště 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)


Nejdůležitější momenty první třetiny se vešly do pěti minut. V polovině 8. minuty totiž otevřel brankový účet zápasu hostující Ďurica, domácí srovnali na začátku 12. minuty brankou Hermanna a hostům pak k opětovnému vedení stačilo pouhých 78 sekund, když se nemýlil Slovák – 1:2. Ve zbytku třetiny již branka nepadla, a tak zůstal výsledek otevřený i pro další třetinu.


Druhou periodu načali hosté dlouhou přesilovkou, kdy domácí Hermann dostal již na konci první části trest dvě plus dvě minuty. Hosté ale s nabídnutou šancí nenaložili příliš dobře. Následně obešel novojičínský Grygařík obránce hostí, jeho střelu zápěstím však gólman Hubáček vyrazil. Na druhé straně naznačil Pavlůsek přihrávku na lépe postaveného spoluhráče, místo toho však zvolil překvapivou střelu, po níž musel brankář Koslelecký rychle do rozkleku. Ve 25. minutě našel Pavlůsek volného Hladiše, který jel sám na gólmana, jeho pokus k tyči ale Kostelecký vystihl. Ve 29. minutě vybojoval Seilerka buly, puk se dostal na modrou k Jančovi, a ten náhozem přes hradbu těl pojistil vedení Uherského Hradiště – 1:3. Ve 40. minutě mohl snížit Grygařík, který ujel hostující obraně a donutil Hubáška k pohybu, jeho pokus ke druhé tyči mu však nevyšel.


Poslední periodu začali v početní výhodě domácí, protože Hradiště bylo potrestáno dvouminutovým trestem za pozdní příchod na led. V polovině třetiny si mezi kruhy najel hostující Seilerka, ale ani on ani Pavlůsek na pozorného Kosteleckého nevyzráli. V 51. minutě se opět dostali do hry domácí, když Holub našel zpoza brány Havlíka, jenž posunul na volného Pechu, a ten nemohl minout odkrytou bránu – 2:3. Uklidnění na hole Hradiště přinesl Hladiš, který si vybruslil zpoza brány před kasu Kosteleckého a střelou nahoru vrátil hostům dvoubrankové vedení – 2:4. Závěr třetiny patřil zcela domácím, jež si vytvořili drtivý tlak a donutili hosty několikrát vyhodit puk na zakázané uvolnění. Když ale Holáň po přihrávce Gajdoše netrefil odkrytou bránu, byli po utkání šťastnější hosté.


Kamil Glabazňa (Nový Jičín): V první části jsme sice dostali dvě branky, což je špatně, ale naštěstí jsme jednou skórovali. I ve druhé části jsme hráli dobrý hokej. Soupeře jsme takřka deset minut k ničemu nepustili, ale branku jsme inkasovali my po jasně prohraném buly. I poté jsme tlačili, dokázali snížit, ale znovu inkasovali. Nechci se na nic vymlouvat, ale hráli jsme se soupeřem v průměru o dva roky starším, což je v této kategorii znatelný rozdíl.


Zbyněk Kůdela (Uh. Hradiště): Předvedená hra nebyla sice ideální, ale díky za dva body. Hra samozřejmě neodpovídala tomu, co si představujeme, ale přijeli jsme v okleštěné sestavě, bez jedné pětky, tudíž jsou body hodně cenné. Rozhodující se ukázala být naše rozdílová branka ve druhé třetině. To asi rozhodlo, podobně jako fakt, že když domácí v první části vyrovnali, rychle jsme šli znovu do vedení.


Branky a nahrávky: 12. Hermann (Havlík, Bartoň), 51. Pecha (Havlík, Holub) – 8. Ďurica (Brim, Býček), 13. Slovák (Pavlůsek, Hladiš), 29. Janča (Seilerka), 54. Hladiš (Slovák), vyloučení: 5:4, navíc Woska (Uh. Hradiště) 10 minut, bez využití, rozhodčí: Havlík


Nový Jičín: Kostelecký – Škubala, Bartko, Pecha, Bartoň, Holáň, Hruška, Gajdoš, Hermann, Havlík, Navrátil, Šatrán, Holub, Kiral, Javora, Lapáček, Grygařík. Trenéři Jaroslav Havlík, Kamil Glabazňa


Uh. Hradiště: Hubáček – Šalena, Černý, Rozhon, Woška, Janča, Zderčík, Seilerka, Bršlica, Hladiš, Pavlůsek, Slovák, Brim, Býček, Ďurica. Trenér Zbyněk Kůdela