Přípravná utkání se mužstvu vyvedla a Kamil Glabazňa věří, že stejně dobře vstoupí HC Nový Jičín i do nové sezony. Tu tým zahajuje už dnes, kdy v rámci 1. kola II. hokejové ligy hostí od 18.00 Bobry z Valašského Meziřící.

Jak hodnotíte přípravná utkání, ve kterých jste okusili hořkost porážky jen ve třech případech? Co vám napověděla?

Přípravné období a vlastně celý ten srpen hodnotím kladně, protože hráči nic nepodcenili. Na trénincích jsme měli skoro stoprocentní účast, což je ve druhé lize vždycky důležité. Hráči by měli mít zájem. To, že jsme prohráli z jedenácti přípravných utkání jenom tři, to je samozřejmě dobré, ale pořád to jsou jen přátelské zápasy. Ale co mi to napovědělo? Jsem hrozně rád, že hlavně v těch posledních zápasech jsme byli schopni dát více než pět gólů, což se poslední rok moc nestávalo. A já bych chtěl, aby se v tom pokračovalo, a doufám, že hráči dostali takové sebevědomí a začali si věřit, že ty góly dávat umí.

Kádr už tedy máte uzavřený. Jak to vypadá s odchovancem Škumátem, který nastupoval v přípravných zápasech?

Ano, soupiska už je uzavřená. Podle toho, jak jsme nastupovali v posledních přípravných utkáních, tak takhle nějak se vrhneme i do nové sezony. Odchovanec Škumát je taky v kádru, ale abych se přiznal, tak tam nastal velký problém, protože o něho má zájem Mladá Boleslav. A my jsme takový klub, že nechceme klukům bránit v nějakém postupu v kariéře. Je to úplně čerstvé, takže jsem zvědavý, jak to dopadne. Byla by to pro nás velká ztráta, ale zase na druhou stranu jsme rádi, že je o naše hráče, kteří tady v srpnu trénovali, zájem.

V přípravě se brankáři Kozák se Šrámkem vesměs střídali. Kdo se postaví do branky v úvodním zápase?

V prvním kole půjde do branky určitě jako jednička Lukáš Šrámek. Gólmani už to ví. Ale Boris Kozák si v přípravě taky zachytal a ukázal svoje brankářské kvality. Během sezony dostane určitě příležitost.

Jsou v sezoně nějaká utkání, na která se speciálně těšíte?

Tak osobně se těším na utkání s Opavou, ale jak už jsem říkal, já se strašně těším na celou sezonu. Je mi pětatřicet let a dostal jsem takovou příležitost trénovat chlapy. Sám se na to těším a jsem zvědavý, jak to dopadne.

V prvním kole vás čeká derby s Valašským Meziříčím. Jaký zápas očekáváte od týmu okolo Martina Ambruze?

Tak já věřím, že přijdou lidi a že bude dobrá atmosféra. Začínáme derby zápasem, a to je vždycky jiné. I když já se sice cítím jako Jičíňák, ale pocházím z Opavy, tak pro mě to až takové derby není. Doufám hlavně, že se tribuny zaplní a bude to dobré utkání. Od Valmezu moc nevím, co mám očekávat. Bude to úplně něco jiného než ten přípravný zápas a myslím si, že asi nepřijedou hrát nějaký útočný hokej, takže to pro nás bude o to těžší. První kola jsou vždycky taková nervózní, ale já věřím, že to zvládneme.

DALIBOR TOBOLA