Karvinští vyučovali v Novém Jičíně v přesilovkách

/FOTOGALERIE/ Po výhře na ledě Valašského Meziříčí se čekalo, že si hokejisté Nového Jičína poradí také s druhým nejhorším týmem letošní sezony. Zlepšující se karvinský SK, ale potvrdil formu z posledních utkání, když na novojičínském ledě slavil tříbodový zisk, na kterém se dvěma zásahy podílel sedmačtyřicetiletý Miroslav Javín, jenž v nejvyšší české soutěži odehrál 450 zápasů.

31.1.2016

HK Nový Jičín – SK Karviná 1:5Foto: DENÍK / Dalibor Tobola

Do domácí branky se po zranění vrátil David Iláš, ale na souboj se svým bývalým klubem určitě nebude vzpomínat v dobrém. Novojičínská jednička musela být od úvodních minut na pozoru, ale větší šance si v první třetině vypracovali domácí. Novotný však ve velké šanci neuspěl, a tak se v 11. minutě radovala Karviná, když přesilovková rána matadora Javína div, že neprotrhla síť za Ilášem.

Nový Jičín pak dále obléhal branku hájenou Gleichem, ale gólem neskončila ani šance Škumáta, teč Hrušky nebo dvě rány Halody. Až ve 14. minutě se v přesilové hře nemýlil Lehečka, jenž přesnou střelou propálil karvinského brankáře. V závěru první periody pak domácí zahrozili v oslabení, ale pokus Zdeňka ani následná dorážka Mikšana brankou neskončily. V poslední příležitosti první části pak mířil Kabeláč nad branku.

„V prvních třiceti minutách jsme vstřelili pouze jednu branku a to rozhodlo. Šancí bylo hodně, ale soupeři tam pak rychle napadaly tři branky a bylo hotovo," poznamenal novojičínský trenér Aleš Flašar, jenž měl na mysli karvinskou rychlopalbu mezi 35. a 38. minutou, kdy se hosté dostali do vedení 4:1 a zároveň vyhnali Iláše z branky.

Dva z těchto tří gólů vstřelili hosté znovu v početní převaze. „Karviná využívala přesilovky velmi dobře. Hlavně Javín to dvakrát parádně trefil nahoru," pokyvoval uznale hlavou kouč poražených.

V poslední třetině už se žádný novojičínský zvrat v utkání nekonal. Domácí zmar dokumentovala i situace při krátké přesilovce 4 na 3, kdy Novotný zlomil hůl. Byli to navíc hráči před utkáním poslední Karviné, kteří přidali pátou branku, když se v situaci 2 na 1 trefil pod víko Kozákovy branky Deutsch.

„Kluci byli celkově nějací ospalí a nebylo to ono. Při stavu 1:4 už na kluky spadla deka a je vidět, že nám v oslabené sestavě dochází kyslík. Ale budeme bojovat a musíme jít dál," dodal smířlivě novojičínský kormidelník. Domácí publikum, kromě nepovedeného utkání svého týmu, ještě několikrát nadzvednul také hlavní sudí, jehož některé zákroky byly více než sporné, třeba když Gleich seknul Kabeláče, ale za katr šel domácí forvard.

„Některé výroky byly katastrofální, ale více to řešit nechci. Kvůli toho jsme určitě neprohráli," zdůraznil Flašar.

Nový Jičín cestuje ve středu na led dalekých Moravských Budějovic, na které ztrácí ze 7. místa, šest utkání před koncem základní části, pouhé čtyři body.

II. hokejová liga, 38. kolo
HK Nový Jičín – SK Karviná 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Branky: 14. Lehečka (Ižacký) – 12. Javín (O. Kasperlík, Grygar), 35. Foltyn (Juhász), 37. Javín (M. Kasperlík), 38. Křibík, 53. Deutsch. Rozhodčí: Vaněk – Šimčík, Holibka. Vyloučení: 9:6, navíc Vašut (NJ) 5 + do konce utkání. Využití: 1:4. Diváci: 350
Nový Jičín: Iláš (38. Kozák) – Hoďa, Kužílek, Cabák, Vašut, Hruška, M. Haloda – Ižacký, Novotný, Lehečka – Málek, Zdeněk, Mikšan – R. Gebauer, Škumát, Kabeláč. Trenér: A. Flašar
Zbylé výsledky 38. kola: Hodonín – Kopřivnice 5:4 pp., Opava – Břeclav 3:1, Vsetín – Frýdek-Místek 3:4, Moravské Budějovice – Valašské Meziříčí 6:1, Technika Brno – Poruba 3:0.

Rozhovor s novojičínským zadákem Markem Halodou najdete ve středečním vydání Novojičínského deníku.

31.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

FILIP WALICA, Příbor, nar. 16. 10. 2017, 50 cm, 3,20 kg. Nemocnice Nový Jičín.
12

Skokan Janda doskočil až do sněmovny, s Plocem se v lavici nepotká

/FOTOGALERIE/ Devětatřicetiletý Jakub Janda z Frenštátu pod Radhoštěm byl doposud známý hlavně jako vynikající skokan na lyžích, mimo jiné vítěz světového poháru.

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

/ROZHOVOR/ „Nemám ambici být ministrem. Ale v politice nikdy neříkej nikdy,“ konstatoval v povolebním rozhovoru pro Deník hejtman a nově i poslanec Ivo Vondrák (ANO).

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.