„Začali jsme úplně špatně a pak už se to s náma vezlo celý zápas. Bylo to z naší strany vlažné už od začátku a byli jsme všude později. Soupeř nás přehrával úplně ve všech činnostech, a když jsme prohráli už 0:4, tak se to pak těžko honilo," vracel se ještě k nepovedenému derby útočník HK Nový Jičín Ivo Kocián, jenž přišel do svého nového působiště před sezonou z Opavy.

Právě proti Slezanům chtěli Novojičínští v sobotu složit reparát, ale byť nesehráli tak bídnou úvodní část, jako v Kopřivnici, odcházeli k první přestávce s mankem 0:3.

„Nehráli jsme tak špatně, jako v Kopřivnici, protože jsme nezačali špatně a měli jsme tam šance, ale Opava nás bohužel potrestala z každé šance, kterou měla. Pak jsme ještě zabojovali a snažili jsme se zápas otočit, ale už nám to bohužel nevyšlo," litoval po porážce 2:5 opavský rodák. Hokejisté Nového Jičína vstupovali do závěrečné periody za stavu 2:3, ale kýžené vyrovnání nepřišlo. „Za takového stavu je jasné, že se soupeř zatáhne a bude bránit. Snažili jsme se přes ně přecházet, ale už nám to tam nespadlo. Snad se to otočí a od příštího zápasu nám to tam bude padat a budeme to my, kdo bude diktovat tempo a bude v zápase vést," má jasno devětadvacetiletý forvard.

A jak se v létě vlastně upekl jeho příchod do města klobouků? „Loňskou sezonu jsem vinou zranění nedohrál a pak jsem přemýšlel co dál. Pak se mi ozvalo vedení Nového Jičína a domluvili jsme se. Dojíždění není vůbec problém. Jsem rád, že jsem tady. Parta je výborná a hokej umíme hrát docela solidní, protože jsme schopni porážet každého. Doufám, že navážeme na předvánoční formu a znova se dostaneme do pohody," přeje si autor čtyř branek z letošní sezony.

Zatímco v posledním vzájemném utkání proti svému bývalému klubu na novojičínském ledě slavil na konci října s týmem výhru 4:2, na kterém se podílem gólem a přihrávkou, nyní vyšel tým i on bodově naprázdno.

„Je to pro mě samozřejmě pikantnější, protože jsem tam dlouho hrával, ale moc jsem to neřešil. Samozřejmě jsem vypsal nějaký hec pro kluky v kabině, ale nevyšlo to. Je to škoda. Měli jsme urvat tři body. Ale musíme jít dál a ve Valmezu bodovat," připomněl Kocián zítřejší důležitou bitvu na ledě Bobrů. Odchovanec opavského hokeje nastupuje od začátku sezony s košíkem. „Je to vlastně ještě pozůstatek toho zranění, takže se to snažím úplně doléčit a nechci to zbytečně pokoušet," vysvětloval stabilní člen novojičínské základní sestavy, jenž si moc dobře uvědomuje, že to v novém roce není ono.

„Během svátků jsme vypadli z herního tempa a navíc jsme měli zrovna v kole volno. Věřím, že se dáme do kupy, protože je před náma ještě spousta zápasů a věřím, že to bude zápas od zápasu lepší. Je třeba znovu začít vyhrávat," uvědomuje si novojičínská „28" dvanáct utkání před koncem základní části, po které přijdou na řadu boje v play-off, kde by Nový Jičín znovu neměl chybět. „Tabulka je bodově vyrovnaná, ale chceme se dostat co nejvýše a hrát účelný hokej. Jestli budeme chtít v play-off něco uhrát, tak budeme muset porazit kohokoliv. Soutěž je opravdu vyrovnaná, takže si musíme udělat dobrou pohodu, dostat se do rytmu, vyhrávat a bojovat každý zápas," řekl závěrem Kocián.