Kopřivničtí, kteří předtím doma vyhráli oba zápasy v roce 2017, se proti favorizovaným Valachům v první třetině drželi, když inkasovali jediný gól.

Velmi dobře chytajícího Unzeitiga, kterého už ve 2. minutě zachránila po střele Vávry branková konstrukce, překonal ve 12. minutě Kolařík, jenž využil hned první vsetínskou přesilovku. Domácí, kterým chyběl produktivní forvard Ollender, se k vážnějším momentům dostali až v závěru první periody, ale po pokusu Červenky z rohu kluziště a následné teči to v hledišti jen zahučelo a vyrovnáním pak neskončila ani šance Pargáče.

Valaši pak cinkali na domácí branku také na začátku druhé části, když tentokráte mířil do tyče Vítek. Na druhé straně pak na Hromadu postupoval Pěnčík, ale mířil nad. Velmi dobrou práci při oslabení ukázal Sluštík, jenž se dostal až k zakončení, ale Hromada byl připraven. V polovině utkání dostal před brankou chvíli prostoru Šilhavý, jenž poslal kotouče neomylně pod víko a zaplněný sektor hostujících diváků slavil vedení 2:0.

NEPROMĚNĚNÁ DVOUMINUTOVÁ PŘESILOVKA 5 NA 3

Chvíli po druhé vsetínské brance dostala Kopřivnice velikou možnost, jak zápas zdramatizovat, ale dvojnásobná početní výhoda, která trvala rovné dvě minuty, kýženým snížením neskončila. „Proti tak silnému soupeři bychom museli proměňovat každou svoji šanci, což se nestalo. Vsetín ukázal sílu, byl o třídu lepší, ale my jsme bojovali. Dvojnásobnou přesilovku jsme však bohužel nezvládli a nesehráli jsme ji vůbec dobře," vzpomínal na jeden z rozhodujících momentů zápasu kouč HC Kopřivnice Václav Slabý, jehož tým nyní hraje ve středu (18 h) na ledě poslední Techniky Brno a v sobotu (17 h) pak přivítá Hodonín.

Lídr tabulky pak navíc zkraje třetího dějství zvýšil již na 3:0, když se nad Unzeitigovo rameno trefil Vávra. Hostující Hromada pak lapil i dobrou možnost Červenky při přesilovce, ale v 52. minutě vykřesal kopřivnickou naději Pěnčík, který po parádní individuální akci snižoval při vlastním oslabení na 1:3.

Za další tři minuty však bylo definitivně jasno, protože Šilhavý zametl bekhendem kotouč pod břevno a v závěru pak ještě zpečetil výhru Vsetína pátým gólem Čuřík. „Náš výkon nebyl celkově špatný. Pro nás to jsou tři body, ale v této fázi už pro nás nic neřeší. Díváme se spíše na herní stránku a pořád máme co zlepšovat. Ubráněná dvojnásobná přesilovka byla důležitá, protože kdyby Kopřivnici snížila na 1:2, tak by to mohlo být zajímavé," vyjádřil se v útrobách kopřivnického stadionu kouč Vsetína Jiří Dopita.

2. liga, sk. Východ, 35. kolo:
HC KOPŘIVNICE – VHK ROBE VSETÍN 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Branky: 52. Pěnčík (Tomášek) – 12. Kolařík (Janáček), 32. Šilhavý (Kajaba, Žák), 42. Vávra (Zůbek), 55. Šilhavý (Čuřík), 59. Čuřík (Šilhavý, Kajaba). Rozhodčí: Zbořil – Novák, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1825.

HC Kopřivnice: Unzeitig – Kowalczyk, Teper, Krutil, Čintala, Marek, Bartošák – Červenka, Sluštík, Mach – Pěnčík, Tomášek, Vyčesaný – Poruba, Pargáč, Hrubý. Trenér: Slabý.

Zbylé výsledky 35. kola: Nový Jičín – Technika Brno 4:1, Opava – Šumperk 6:3, Hodonín – Poruba 3:6.