Pro oba celky se jednalo o první prověrku před novým ročníkem druhé ligy, sk. Východ. Střetnutí nakonec dopadlo lépe pro hosty, kteří na zrekonstruovaném kopřivnickém stadionu vyhráli 6:3.

Valaši zvládli lépe už první třetinu, kdy na brzký gól Vyvijala sice odpověděl Mach, ale dva Bobří údery z 19. minuty rozhodly o vedení hostí 3:1. Druhá část hry byla poznamenaná vysokým počtem vyloučených hráčů a jediným úspěšným střelcem byl domácí útočník Slovák, jenž v polovině zápasu snižoval na 2:3.

„Myslím si, že první dvě třetiny jsme hráli dobře, ale ve třetí třetině už jsem viděl, že klukům došel dech. Ale může to být i tím, že teď trénujeme opravdu intenzivně, takže únava samozřejmě být může, ale u některých hráčů jsem viděl malé zaujetí pro hru a malý pohyb na ledě. Někteří hráči mě už teď zklamali," zdůraznil kopřivnický trenér Václav Slabý.

Poslední dějství už bylo v režii Bobrů, kteří Fendricha překonali celkem třikrát, zatímco hostující posila Plšek inkasoval pouze jednou. V emotivním závěru pak došlo také na několik šarvátek. „Dostali jsme totálně laciné branky, které padly po hrubých individuálních chybách, což se nesmí stávat," uvědomoval si Slabý.

Kopřivnice přivítá už dnes od 18 hodin Moravské Budějovice, jež budou hrát od nové sezony nově druholigovou skupinu Střed.

Rozhovor s kopřivnickým trenérem Václavem Slabým nejen o průběhu letní přípravy najdete mimořádně až v zítřejším vydání Novojičínského deníku.

HC Kopřivnice - HC Bobři Valašské Meziříčí 3:6 (1:3, 1:0, 1:3)

Branky: 13. Mach, 30. Slovák, 44. Kofroň 2. Vyvijal (Baroš), 19. Ondráček (Štědrý), 19. Mi. Varga (Podešva, D. Varga), 44. Podešva, 52. Mi. Varga (Štědrý), 58. Baroš. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2.

HC Kopřivnice: Unzeitig (29. Fendrich) Teper, Čintala, Graca, Zuzaník, Chalupa, Marek, Fojtík Kofroň, Bartošák, Hrubý, Stránský, Slovák, Pargáč, Mach, Červenka, Daron, Poruba, Vyčesaný. Trenér: Slabý. (dtb)