I podruhé v sezoně před vlastními diváky zneškodnili Bobry z Valašského Meziříčí, kterým tím po středečním vítězství 7:2 oplatili smolnou porážku 4:6 z posledního vzájemného duelu na Valašsku.

Kopřivnice se tak díky druhé výhře za sebou dostala zpět na osmé místo o skóre před Opavu. Desátá Břeclav však ztrácí pouhé tři body, a boj o play-off tak bude v posledních 9 zápasech základní části pořádně dramatický.

Číslo zápasu: 40. Tolik branek padlo ve čtyřech utkáních letošní sezony mezi Kopřivnicí a Valašským Meziříčím.

Nováček soutěže vyhrál doma 10:2 a 7:2 a na ledě soupeře zvítězil 6:3 a padl 4:6. Naposledy se Kopřivničtí radovali celkem sedmkrát.

Na hostech se podepsal už nepovedený úvod utkání. V první minutě sice ještě Kofroň samostatný únik neproměnil, ale v 9. minutě už vedli domácí, k radosti svých příznivců, 3:0, když vyhnali Vydržela z branky a opaření Bobři museli reagovat oddechovým časem.

„Pro nás to jsou nesmírně důležité tři body. Každé utkání je teď pro nás moc důležité. Doufejme, že alespoň něco dovezeme i z Moravských Budějovic."
Václav Slabý

V 7. minutě se parádně trefil Stránský, jenž využil dobré práce Červenky. Za další dvě minuty to byl opět kopřivnický centr, který úspěšnou tečí zvýšil na 2:0 a za pouhých 23 vteřin přidal třetí zásah obránce Marek.

Tým bývalého trenéra Nového Jičína Davida Handla pak sice snížil na 1:3, ale v závěru první části si vzal slovo domácí kapitán Tomášek, jehož přesná teč po Markově nahození znamenala pohodlné vedení 4:1.

„První třetina, která se nám gólově hodně podařila, byla moc důležitá," sdělil trenér kopřivnických hokejistů Václav Slabý.

Pátý zásah mohl před polovinou utkání přidat Mach, ale náhradní brankář Sekula jeho pokus zblízka vyrazil. Na druhé straně podržel domácí Vrba, jenž nedovolil skórovat Kuchtovi.

Ve 30. minutě už se ale kopřivnické publikum opět radovalo, když se v početní výhodě prezentoval povedenou individuální akcí Hrubý, a upravil tak už na 5:1.

Zanedlouho pak snižoval důrazný kapitán hostů Martiník, ve 35. minutě se však v kleče prosadil Suchý, jenž v polovině utkání nahradil zraněného Macha a přidal šestý gól Kopřivnických.

Slabý: Moc důležité body

V poslední třetině už domácí směřovali neohroženě k důležitým třem bodům, které byly, při dvoubodovém vítězství Opavy v Porubě, velmi potřebné. Blízko sedmé brance byl Slovák, ale zahrál pouze na brankovou konstrukci Valachů, a kopřivnický brankostroj tak zakončil svou tradiční ranou zadák Teper, jenž se trefil v přesilovce 5 na 3.

„Pro nás to jsou nesmírně důležité tři body. Hru bych raději moc nehodnotil, protože jsme potřebovali za každou cenu vyhrát a potvrdit tři body z Břeclavi, což se nám nakonec podařilo, ale herní projev nebyl nejlepší. Byl spíše špatný a musíme na něm zapracovat a co nejlépe se připravit na malé hřiště v Moravských Budějovicích, kde to bude těžké," nahlédl do zítřejší partie na ledě sedmého celku tabulky Slabý, který tak uspěl v souboji se svým trenérským kolegou a bývalým spoluhráčem z Nového Jičína, Davidem Handlem.

„No, zjistil jsem, že tam je. Je pravda, že jsme spolu kdysi hrávali, ale to už je všechno dávno," dodal s úsměvem trenér, který momentálně táhne Kopřivnici do vyřazovacích bojů.

II. hokejová liga, sk. Východ, 35. kolo

HC Kopřivnice – HC Bobři Valašské Meziříčí 7:2 (4:1, 2:1, 1:0)

Branky: 7. Stránský (Červenka), 9. Stránský (Čintala, Kofroň), 9. Marek (Hrubý), 18. Tomášek (Marek, Hrubý), 30. Hrubý (Dusík, Marek) 35. Suchý (Hrubý), 56. Teper (Červenka) – 13. Pořický (Zábojník, Studený), 33. Martiník (Kubo, Kývala). Rozhodčí: Fiedler – Bojda, Mikler. Vyloučení: 8:9. Využití: 3:0. Diváci: 794.

HC Kopřivnice: Vrba - Teper, Čintala, Dusík, Marek, Vydra, Merenda - Červenka, Stránský, Kofroň – Mach (33. Suchý), Tomášek, Hrubý - Slovák, Sluštík, Pargáč. Trenér: Slabý.

Kopřivničtí cestují zítra na led nejvzdálenějšího soupeře, když je od 17 hodin čeká duel u dalšího nováčka z Moravských Budějovic, na kterého Slabého celek ztrácí osm bodů. Ztenčí se tento rozdíl nebo se kopřivnická propast směrem k sedmému místu rozšíří? Jasno bude zítra po sedmé hodině večerní.

Zbylé výsledky 35. kola: Břeclav – Nový Jičín 2:3 pp., Karviná – Hodonín 6:1, Poruba – Opava 3:4 pp., Frýdek-Místek – Mor. Budějovice 7:3, Technika Brno – Vsetín 2:4.

O utkání se více dočtete v pátečním vydání Novojičínského deníku.