Po čtyřech porážkách v řadě se do toho pořádně obuli a z dalekého Hodonína přivezli zcela zasloužené tříbodové vítězství. Druholigoví hokejisté Kopřivnice, kteří se posunuli na 6. příčku, tak po výhře 7:3 připravili Drtiče o jejich domácí neporazitelnost.

Kopřivnickou jízdu načal na zimním stadionu Václava Nedomanského již ve 20 vteřině Červenka, jenž přesnou ranou překonal Rusa Kukina. Slabého celek pak pokračoval v aktivní hře a výtečně si počínal i směrem dozadu. V brance pak vše jistil teprve devatenáctiletý Šimeček, jenž při absenci zraněné jedničky Vrby, přišel do brankoviště vypomoct z prvoligového Havířova. Prostředí perioda pak byla v režii Kopřivnice, která nejprve ubránila dvě oslabení a pak třikrát udeřila.

Ve 25. minutě se zakončil svůj únik bekhendovou střelou Pargáč a o deset minut později zvyšoval na 3:0 Kabeláč. Když pak Šimeček vychytal Jurču, přidali hosté v závěru druhé třetiny ještě čtvrtý zásah, o který se dorážkou postaral Červenka.

Tým kapitána Tomáška pak nepřipustil žádné komplikace, když Halodu, jenž do třetího dějství nahradil Kukina, překonal mladík Raška, jenž působí v Kopřivnici, stejně jako další útočník Spratek, díky střídavým startům z vítkovické juniorky. Slabého družinu totiž v útočné fázi trápí marodka. Novicem v obranných řadách pak byl zlínský junior Procházka.

Domácí Baník se poprvé prosadil až ve 49. minutě, ale za dvě minuty zvýšil v přesilovce Poruba již na 6:1. V závěru zápasu pak sice ještě vysokou porážku zmírnil dvěma góly Vaněk, ale když se podruhé trefil i Raška, odváželi si Kopřivničtí zasloužené vítězství 7:3. „Po celé utkání jsme hráli velmi dobrý hokej. Dobře jsme bruslili, zvládali jsme osobní souboje a velmi dobře chytal Šimeček. Hodonín jsme nepouštěli do velkých šancí a kluky musím pochválit. Dík patří také fanouškům, kteří nás takovou dálku přijeli podpořit," cenil si vítězství z jihu Moravy kouč kopřivnických hokejistů Václav Slabý.

II. liga, sk. Východ, 11. kolo:
SHK Hodonín – HC Kopřivnice 3:7 (0:1, 0:3, 3:3)

Branky: 49. Jurča (Peš, Kadlec), 58. Vaněk, 60. Vaněk (Matula, Kadlec) – 1. Červenka (Sluštík), 25. Pargáč, 35. Kabeláč, 39. Červenka (Teper, Sluštík), 43. Raška (Kabeláč, Kofroň), 51. Poruba (Kowalczyk, Tomášek), 58. Raška (Kabeláč, Kofroň). Rozhodčí: Held – Axman, Komínek. Vyloučení: 5:6, navíc Peš (H) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1016.

HC Kopřivnice: Šimeček – Čintala, Teper, Procházka, Marek, Hoďa, Kowalczyk - Červenka, Sluštík, Pargáč – Spratek, Tomášek, Poruba – Raška, Kabeláč, Kofroň. Trenér: Slabý.

Zbylé výsledky 11. kola: Vsetín - Šumperk 7:3, Poruba - Opava 9:1, Technika Brno - Valašské Meziříčí 5:4 pp, Nový Jičín měl volno.

O utkání se ještě více dočtete v zítřejším tištěném vydání.