Domácí celek se musel obejít bez trenéra Ladislava Majkuse. Jeho místo zaujal jeho asistent Marcel Kuděla. „Skolila mě viróza, zápas jsem tak sledoval z domova a musím říci, že kluci mi udělali velkou radost,“ řekl kopřivnický kouč Ladislav Majkus.

První třetina přinesla pro více než pět stovek fanoušků šok. V 15. minutě totiž domácí vedli 3:0. „Byla to v našem podání úžasná první třetina. Asi nikdo nečekal, že povedeme takovým rozdílem,“ poznamenal kopřivnický trenér.

Trenér Jaroslav Sakala a Slovinka Urša Bogataj, dvojnásobná olympijská vítězka ve skocích na lyžích z her v Pekingu 2022.
Třicet let od titulu. Trénoval olympijskou vítězku, teď Sakala pomáhá doma

Po přestávce se Havířov zvedl. „Přece jenom Havířov je kvalitativně hodně vysoko. Dokázal se do zápasu vrátit. Pomohla mu i přísná vyloučení našich hráčů,“ pokračoval v povídání Ladislav Majkus.

Třetí třetina branky nenabídla. „Kluci se dokázali z vyrovnání postavit na nohy. Skvěle nám zachytal brankář Baldík. Nakonec jsme vyhráli na nájezdy. Všichni zúčastnění mají velkou pochvalu,“ zakončil Ladislav Majkus.

HC ISMM Kopřivnice – AZ Heimstaden Havířov 4:3s.n. (3:0, 0:3, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Indrst (Pargáč), 10. Velecký (Petrek, Pastor), 15. O. Sluštík (Pargáč, Indrst), rozh. náj. Suchý – 23. Pavlík, 29. Spratek (Klimša, J. Křivohlávek), 29. Mrva (Ćmiel). Rozhodčí: Jan Vaněk – Matěj Bartoň, Martin Tvrdý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváků: 573
HC ISMM Kopřivnice: Baldik – Petrek, Marek, Bartošák, Hlaváč, Zeman, Hrůzek – Velecký, Pargač, Pindel, Indrst, Pastor, Suchý, Sluštík, Raška, Urban, Gola, Kubík. Trenér: Marcel Kuděla.