Na body dosáhl pouze Nový Jičín B, který doma přehrál stále se lepšící Rožnov pod Radhoštěm. Favorit z Kopřivnice prohrál po dramatickém utkání v Horním Benešově a přepustil svému soupeři pozici lídra tabulky. I poslední celek tabulky, HC Studénka, který uzavřel loňský rok senzační výhrou nad Novým Jičíněm (5:3), na ledě Krnova sice kousal, ale body to nepřineslo.

HC Nový Jičín B - HC Rožnov pod Radhoštěm 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Hokejisté Nového Jičína dokázali v prvním utkání v roce 2011 přibrzdit rozjetou rožnovskou mašinu, když na domácím ledě vyhráli jednoznačně 5:1.

První přesný zásah na obou stranách se vešel do 17. minuty, kdy se trefili hostující Tejkl, respektive domácí Jindřich Částečka. To ještě nikdo netušil, že rožnovský střelec udělal jediný střelecký zápis svého týmu v tomto zápase. Naopak chvíle Částečky měly ještě přijít.

Zlomový okamžik přišel při rychlém nástupu do druhé třetiny. Již ve 22. minutě mířil přesně Toman – 2:1. Toho za dalších deset minut napodobil Aleš Zedník a bylo prakticky rozhodnuto – 3:1.

Poslední třetina byla dlouho na branky skoupá. Až v 54. minutě dal svou druhou branku Jindřich Částečka. Nejužitečnějším hráčem celého zápasu byl bezesporu domácí gólman Kamil Gebauer. Jeho výkon navíc podpořil i zmíněný střelec Jinřich Částečka, který se nakonec dočkal hattricku. V 58. minutě, při dvounásobném oslabení, stanovil konečnou podobu výsledku – 5:1.

Jaroslav Havlík (Nový Jičín): Jsem rád, že jsme nenavázali na prohru ve Studénce, ale že se nám na domácí půdě podařilo porazit Rožnov, který v posledních dvou utkáních dokázal zvítězit nad velmi silnou Kopřivnicí a Karvinou. Do poloviny utkání jsme byli lepším týmem. Potom převzali iniciativu hráči Rožnova, ale ustáli jsme to a taktickou hrou jsme dávali góly. Bylo důležité, že jsme dokázali rychle vyrovnat a dostat se do vedení. Výborný výkon podal brankář Kamil Gebauer a střelecky se prosadil Jindřich Částečka, který dal tři góly.

Branky a nahrávky: 17. Částečka J. (Zedník A.), 22. Toman R. (Štěpják, Petružálek), 32. Zedník A. (Hübl), 54. Částečka J. (Hübl), 58. Částečka J. (Zedník A.) – 17. Tejkl (Holý), vyloučení: 6:5, využití: 1:0, v oslabení: 1:0, poměr střel: 30:29

Nový Jičín B: Gebauer - Gajdoš, Petružálek, Hübl, Bajer, Morava, Báchor - Šimečka, Zedník A., Částečka J. - Štěpják, Havlík, Toman R. - Byrtus, Hruška, Kalamár. Trenér Jaroslav Havlík

Rožnov p. R.: Hnilica - Bambuch, Matuš, Bolek, Švrček, Zimmer, Tejkl, Vyvíjal, Holý, Švajda, Dušek, Kroupa, Kantorek, Martyčák T., Madigár, Martyčák J. Trenéři Petr Tejkl a Miroslav Martyčák

TJ Horní Benešov – HC Kopřivnice 4:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Oboustranně výborné utkání mohli v sobotu sledovat diváci na hornobenešovském zimním stadionu, kde byl po šedesáti minutách dramatického hokeje úspěšnější domácí tým a poskočil do čela tabulky.

Oba týmy si činí ambice na postup do baráže o druhou ligu a do utkání nastoupily s cílem vyhrát. V 7. minutě dostali domácí možnost přesilové hry a využili ji, když Lhotský zajistil svému týmu zblízka vedení. Hosté reagovali zvýšeným úsilím.

Duel dramaticky pokračoval i v prostřední části. Hosté se snažili vyrovnat, ale ve 24. minutě přišla další chvíle domácích hokejistů. Nahození na branku Pěluchy tečoval před hostujícím brankářem Vlašánek a Horní Benešov vedl rozdílem dvou branek - 2:0. Favorizovaní hosté byli vývojem utkání zaskočeni. Ve 37. minutě kapituloval po dorážce kopřivnického Merty v nepřehledné situaci i domácí gólman Pospíšil. Za další dvě minuty hráli domácí znovu v oslabení. Přesilovku přestáli, ale těsně po návratu vyloučeného hráče trefil z pravé strany kruhu pro vhazování přesnou střelou pod víko domácího brankáře hostující Hrubý – 2:2.

V závěrečné části zápas gradoval. Ve 47. minutě dokonali hosté při přesilové hře obrat. Po přihrávce Slabého se nemýlil Fojtík – 2:3. Domácí nakonec vyrovnali v 50. minutě, když Tošenovjan našel před brankou hostů Bensche a ten protlačil kotouč do sítě – 3:3. V 54. minutě vykročili domácí za vítězstvím. Rychlou akci zakončil po přihrávce z pravé strany od Tošenovjana přesnou dorážkou Lhotský a domácí šli znovu do vedení – 4:3. V posledních minutách se Kopřivnice nadechla k náporu. Hektický závěr přinesl v 57. minutě vyloučení domácího Pěluchy na pět minut plus do konce utkání za naražení soupeře na mantinel. Kopřivnice dostala šanci, která ale skončila vyloučením i na straně Kopřivnice.

Branky a nahrávky: 8. Lhotský (Zigmund, Fraš), 24. Vlašánek (Pělucha), 50. Bensch (Tošenovjan), 54. Lhotský (Tošenovjan) – 37. Merta (Hrubý), 40. Hrubý (Hrušovský), 47. Fojtík (Slabý), rozhodčí: Bečák - Havlík, Kytel, vyloučení: 13:12, navíc Pělucha 5 minut + OK - Hrubý 10 minut OT, poměr střel: 28:22, diváci: 310

Horní Benešov: Pospíšil – Hejhal, Jurček, Pělucha, Kukla, Vlašánek – Bensch, Tošenovjan, Wolf, Palinčák, Ondrušek – Zigmund, Bršlica, Lhotský, Vaněk, Fraš – Trubka, Čermák. Trenéři Marek Harazim a Luboš Ondrušek

Kopřivnice: Unzeiting – Merta, Goněc, Hrubý, Fojtík, Pokorný – Jašek, Horák, Křivák, Bílek, Hruškovský – Nerenda, Janečka, Chalupa, Žáček, Novotný – Slabý, Mičulka. Trenér Jan Pokorný

HK Krnov - HC Studénka 5:3 (2:0,2:1,1:2)

Do Krnova přijela poslední Studénka a plná tribuna fanoušků očekávala jednoznačný zápas. I když byli domácí celé utkání o třídu lepším mužstvem, výsledek tak jednoznačný nebyl a hosté si odvezli přijatelnou porážku.

Los 21. kola: HC Kopřivnice - HC Nový Jičín B, HC Rožnov pod Radhoštěm - HK Krnov, SK Karviná - TJ Horní Benešov