„Zápas v Porubě bude pro nás takovým zpestřením, i když samozřejmě hrát zápas už po třech trénincích je celkem brzy. Chtěli jsme ale Porubě vyhovět, koneckonců s nimi spolupracujeme. Výsledek nebo předvedená hra pro nás každopádně nebudou důležitými,“ hlásí dlouholetý trenér HC ISMM Kopřivnice Jaroslav Kofroň. „První dny na ledě jinak budou hlavně o bruslení, potřebujeme si osahat základní věci,“ doplňuje.

Suchou přípravu měli kopřivničtí hokejisté zpestřenou také inline hokejem a fotbalem. Zápasů na zeleném pažitu měli odehrát hned několik, jenže plány zhatil koronavirus. „Sehráli jsme nakonec jenom zápas ve Vlčovicích, kde jsme prohráli. Popravdě už si ani přesně nepamatuji kolik,“ pousměje se Kofroň.

Smích na tváři může mít i díky návratu útočníka Jiřího Pargáče, který poslední dvě sezony strávil v zámoří, konkrétně hrál za tým Carolina Thunderbirds, kde se mu dařilo náramně. Dokonce s týmem vyhrál celou Federal Hockey League. „Už před odchodem patřil mezi hráče, kteří odváděli velmi dobrou práci. Věřím, že opět do naší hry přivede tvrdost a agresivitu, přesně to, čím se prezentoval i předtím. Kus práce odvede i před brankou,“ ví šéf kopřivnické střídačky. Další novou tváří v kabině je i útočník Dominik Pokorný, který loni v týmu suverénního Šumperku nasbíral 23 bodů za 11 branek a 12 asistencí.

Naopak ve hvězdách je prozatím pokračování jednadvacetiletého obránce Ondřeje Imricha. Ten loni v dresu ISMM zapsal jedenáct bodů, v devíti zápasech se objevil i v týmu Univerzity Palackého v Olomouci. „Ohlásil, že možná z pracovních důvodů skončí. V tom případě bychom ještě určitě chtěli posílit o jednoho obránce. Uvidíme také, na kom se domluvíme s Porubou,“ uzavírá Jaroslav Kofroň.