Kopřivnice byla sice favoritem, Blansko ale nastoupilo do zápasu ve velkém stylu. První třetinu vyhrálo po trefách v ukázkových kombinacích 3:1 a jasně ukázalo, kdo je tady doma. „V první části nám to tam padalo, hráli jsme dobře,“ dodal Bezděk. „Teď by měl být konec,“ přál si poněkud předčasně prezident Atlasu Bohumil Hlaváček. Ve druhé třetině se začala projevovat herní vyspělost hostujícího týmu. V části, chudé na góly, Blanenští dobře bránili a dostali pouze jednu nešťastnou branku.

Do třetí části domácí florbalisté vstupovali s nadějným skóre. Po pěti minutách však hosté srovnali. Domácí dokázali odpovědět více než rázně. Po dvou trefách vedli tři minuty před koncem 5:3 a diváci se těšili na domácí vítězství. Jenže, hosté napnuli všechny síly do útoku. „Po pátém gólu jsme se trochu zatáhli a soustředili se na obranu,“ uvedl Bezděk. Kopřivnici se podařilo snížit, když střelu od půlky tečoval obránce Kuchař. V poslední minutě hosté propasírovali míček za záda domácího gólmana popáté a vynutili si prodloužení. „V závěru nás hosté sevřeli v našem pásmu, ale nedostávali se k zakončení, vyrovnávací branka byla nešťastná. Je ale fakt, že kdyby byl zápas delší, neměli bychom ani ten bod,“ uznal Luboš Bezděk.

V prodloužení už měli víc štěstí hosté a nakonec si odvezli velice štědrý výsledek. „Je to škoda, s Kopřivnicí jsme mohli bodovat už v prvním zápase na jejich hřišti, je to hratelný soupeř,“ dodal na závěr Bezděk, který si do statistik připsal jednu branku a dvě asistence.

Atlas ČKD Blansko – FBC Vikings Kopřivnice 5:6 p (3:1, 0:1, 2:3)

Branky: Bezděk (Dosedla), Obalil (Bezděk), Dosedla (Obalil), Zouhar (Bezděk), Forbelský (Vyoral) – Rebroš 3, Jehlár 2, Kresta.