Druholigoví hokejisté Kopřivnice vítězně pokřtili nové dresy, když si před vlastními příznivci vyšlápli na favorizovaný Šumperk. První třetina ještě gólové hody nenabídla, když na zásah obránce Zuzaníka odpověděl dorážkou Vachutka.

Ve druhé dvacetiminutovce však celek nového trenéra Jaroslava Kofroně zadělal na plný bodový zisk, když nejprve využil přesilovku Adam Kofroň, jenž z úhlu překonal Vrbu, jenž v první polovině minulého ročníku strážil právě branku Kopřivnice. Za chvíli pak využila Tatra další početní výhodu zásluhou Marka.

Draci pak sice kontrovali trefou kapitána Sedláka, ale Bartošák přispěchal s rychlým kontrem a gólem na 4:2 vyhnal Vrbu z šumperské svatyně. Jeho nástupce Svobodu však Kopřivničtí, jejichž branku jistil Hromada, ihned přivítali drtivým tlakem, ze kterého vytěžili pátý gól, který měl na svědomí novic Gola.

Přílet bombardérů B-52H Stratofortress a nadzvukového "stealth" B-1B Lancer na ostravské letiště Leoše Janáčka v Mošnově.Na fotografii vlevo B-52H, vpravo B-1B Lancer
OBRAZEM: V Mošnově přistály bombardéry. Chystá se prestižní show

Třetí dějství pak nabídlo divákům celkem šest gólových lahůdek, když ve 46. minutě vrátil hosty do hry Půhoný, ale v 54. minutě přispěchal s důležitým gólem při vlastním oslabení kapitán Pargáč, jenž zvýšil na 6:3. Šumperk však nesložil zbraně a Kovařík v přesilovce snížil na rozdíl dvou branek. 105 vteřin před koncem pak Cink po závaru snížil dokonce na 5:6 a drama bylo na světě. 

Draci však závěr nezvládli, když pykali za příliš mnoho hráčů na ledě. Červenka pak ukázal parádní zakončení a svůj někdejší klub definitivně položil sedmou trefou. Zasloužené vítězství Kopřivnice pak ještě zpečetil Poruba, díky jehož trefě si z Kopřivnice odvážel čtyřgólový nášup i druhý šumperský muž v masce.

„V první třetině jsme dělali zbytečné fauly a nemohli jsme se dostat do tempa. Pak jsme ale začali dobře napadat, nutili jsme soupeře k faulům a proměnili jsme dvě přesilovky. Zápas měl tempo a jsem rád, že do toho kluci dali bojovnost a srdíčko. Taky jsme udělali radost fanouškům a už ve středu nás doma čeká další favorit z Hodonína, takže se pokusíme o další překvapení,“ uvedl po své vítězné premiéře v soutěžním utkání na kopřivnické střídačce nový kouč Tatry Jaroslav Kofroň. 

Kopřivničtí nyní přivítají ve středu (18.00) Hodonín a v sobotu (17.00) hrají na ledě Opavy.

NOVÝ JIČÍN SESTŘELIL ROMANČÍK

Drtiči, kterým ještě scházela nejzkušenější posila v podobě Mojžíše, jenž přišel ze Vsetína, šli před tisícovkou diváků do vedení už v 5. minutě, kdy začal úřadovat Slovák Romančík. Novojičínský brankář Slovák pak zkraje druhé části zneškodnil několik šancí, ale ani na druhé straně k vyrovnání nedošlo. V závěru druhé periody se pak dvěma góly připomněl opět Romančík a hodonínská posila ze Skalice tak zařídila pohodlný náskok 3:0. 

Domácí Baník pak v poslední třetině přidal čtvrtý úder, na který sice odpověděl mladík Pecha, ale poslední slovo měl znovu Hodonín. „Projevila se nezkušenost našeho mladého týmu. Chtěli jsme přečkat zatáček utkání, ale udělali jsme obrovskou individuální chybu a brzo jsme inkasovali. Pak jsme se ale drželi ve hře, kdy soupeř ve druhé třetině už tolik netlačil. Měli jsme tam dobré brankové příležitosti, které jsme neproměnili a nezvládli jsme pak závěr druhé třetiny, kdy jsme se nechali vybláznit, dvakrát jsme inkasovali a to byl zlom. Hodonín má zkušené mužstvo, takže si to pak pohlídal,“ uvědomoval si kouč HK Nový Jičín Petra Macháček.

Nový Jičín hostí už tuto středu (18.00) Opavu a v sobotu (17.00) pak cestuje na led Valašského Meziříčí.

„Zatím nám chybí zkušenost, ale kluky musíme srovnat, vycepovat a oni to musí pochopit. Nyní nás čeká důležitý trojzápas, kdy máme Opavu, Valmez a Kopřivnici. Určitě potřebujeme získat nějaké body, ať máme klid ve vlastních řadách a klid na práci. Budeme se snažit bodovat tak, ať se dostaneme do pohody a kluci ať si začnou věřit,“ vyjádřil se dále Macháček.

Součástí slavností města a oslav 300. výročí narození generála Ernsta Gideona von Laudona, které se konaly 8 a 9. září 2017 v Novém Jičíně, byla i ukázka historické bitvy ze sedmileté války.
Nový Jičín pohltily městské slavnosti

HC TATRA KOPŘIVNICE – DRACI ŠUMPERK 8:5 (1:1, 4:1, 3:3)

Branky: 6. Zuzaník (Poruba), 29. Kofroň, 33. Marek (Červenka, Merenda), 34. Bartošák, 39. Gola (Hrubý, Pargač), 54. Pargáč (Merenda), 60. Červenka (Tomášek), 60. Poruba (Pargáč) – 16. Vachutka (Schejbal), 34. Sedlák (Půhoný), 46. Půhoný (Vymazal, Sedlák), 57. Kovařík (Cink, Králík), 59. Cink (Kovařík, Šťáva). Rozhodčí: Vaněk – Novák, Rožánek. Vyloučení: 7:3. Využití: 3:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 817.

HC Tatra Kopřivnice: Hromada – Stříž, Marek, Merenda, Zuzaník, Čintala, Kropka – A. Kofroň, Tomášek, Červenka – Poruba, Pargáč, Pěnčík – Hrubý, Sluštík, Gola – Suchý, Bartošák, Vyčesaný. Trenér: J. Kofroň.

 

SHK HODONÍN – HK NOVÝ JIČÍN 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Branky: 5. Romančík (Vaněk), 38. Romančík (Kobylík, Vaněk), 39. Romančík (Vaněk), 42. Matula (Sajdl, Sedlák), 46. Peslar – 44. Pecha (Gebauer, Zedník). Rozhodčí: Volf – Maloušek, Wesley. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 951.

HK Nový Jičín: Slovák I. – Adamík, Metelka, Hruška, Tomeček, Heinzl, Mrowiec, Běhal, Már – Chvostek, Kocián, Bednář – Krupa, Motloch, Málek – Pecha, Zedník, Gebauer – Slovák II., Palacký. Trenér: Macháček. 

Zbylý výsledek 1. kola: Opava – Val. Meziříčí 3:4 pp.