Sérii tří venkovních duelů v řadě započali v sobotu na ledě opavského Slezanu, kde nezvládli úvod zápasu, kdy dvakrát inkasovali při přesilovce soupeře a nakonec se domů vraceli s prázdnou po porážce 2:4.

Kopřivničtí hokejisté cestují zítra na led hodonínských Drtičů a v sobotu 19. prosince je pak od 17.30 čeká utkání na vsetínském Lapači. Poslední utkání v letošním roce pak Kopřivnice sehraje v úterý 22. prosince, kdy doma od 18 hodin hostí Techniku Brno.

Do druholigového kolotoče pak nováček soutěže naskočí ve středu 6. ledna v Porubě.

To nejdůležitější se, jak se později ukázalo, odehrálo hned v úvodu zápasu, kdy domácí výběr trenérů Musiala a Suchánka dostal dvakrát možnost početní výhody, se kterými ani v jednom případě nepohrdnul a ujal se vedení 2:0, které navíc v polovině utkání navýšil na rozdíl tří branek Chalupa.

Kopřivničtí pak ve třetí části dvěma góly Stránského zadělali na drama, ale závěrečné pokus Vítka do opuštěné klece stanovil konečnou podobu výsledku na 4:2.

„První třetina byla z naší strany výborná, dobře jsme bruslili. Ke konci jsme sice dostali dva góly, ale myslím, že jsme zápas kontrolovali. Pro nás je nyní každý bod důležitý směrem k osmému místu vyrovnané tabulky," uvedl opavský trenér David Musial.

Kopřivnice se musela obejít bez nemocných Tomáška a Pargáče. Kapitánské céčko měl tak místo Tomáška na dresu Sluštík.

„Rozhodl začátek první třetiny, kdy jsme soupeře pustili velmi lacině dvakrát do přesilovky, ze kterých Opava pokaždé skórovala. Naše nedisciplinovanost tak rozhodla celé utkání. My jsme měli v týdnu nějaké problémy, protože jsme kvůli závodům v krasobruslení nebyli ve čtvrtek ani v pátek na ledě a navíc nám chyběli někteří hráči, ale to nás vůbec neomlouvá. Dotáhli jsme to ještě na 2:3 a byly tam pak šance na obou stranách a dokonce jsme mohli i srovnat, ale Opava nakonec získala všechny body zaslouženě," konstatoval kopřivnický kouč Václav Slabý, jemuž navíc dělalo starosti zranění hned tří hráčů.

II. hokejová liga, sk. Východ, 26. kolo

HC SLEZAN OPAVA - HC KOPŘIVNICE 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky: 4. Galvas (Kysela, Herman), 7. Beneš (Wolf), 28. Chalupa (Beneš, Tichý), 60. Vítek (Wolf, Šafránek) – 45. Stránský (Kofroň), 59. Stránský. Rozhodčí: Kašík – Rychlý, Řezáč. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0.

HC Kopřivnice: Vrba – Teper, Čintala, Dusík, Vydra, Marek, Imrich, Merenda – Červenka, Sluštík, Kofroň – Mach, Stránský, Hrubý – Suchý, Bartošák, Slovák. Trenér: Slabý.