Nepředvedli sice nejhorší výkon, ale proti Plamenům to na body nestačilo. Kopřivničtí hokejisté se na důležité derby s Novým Jičínem naladili porážkou 2:5.

Kopřivnice sice na začátku 18. minuty prohrávala už 0:2, ale hned vzápětí se povedlo Filipu Fojtíkovi vstřelit kontaktní branku na 1:2. Ve druhé třetině hosté usilovali o vyrovnání, místo toho ovšem v polovině střetnutí znovu inkasovali. Ve třetí části zápasu pak Žďár definitivně rozhodl o svém vítězství dvěma slepenými brankami mezi 44. a 47. minutou.

V 59. minutě sice ještě využil přesilovku Matěj Mach, ale na větší drama už bylo pozdě.

„V první polovině utkání jsme byli mírně lepším týmem. Tady jsme dostali lekci z produktivity. Od stavu 3:1 se obraz hry otočil a domácí diktovali tempo, byli přímočařejší a lépe bruslili. Dnes Žďár zaslouženě vyhrál,“ zhodnotil utkání trenér Jaroslav Kofroň. „Teď se musíme nachystat na derby, které bude jako vždy těžké,“doplnil.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – KOPŘIVNICE 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Krzak, Imrich, Bail, T. Fojtík, Stříž – J. Mach, Suchý, Brodek, Sluštík, Daron, Pěnčík, Bochnak, F. Fojtík, Gola, M. Mach, Hrubý. Trenér: J. Kofroň.

Branky a nahrávky: 3. Kunstmüller (Adam, Pleva), 17. Bureš (Kovářů, Kališ), 30. Pleva (Adam, Kunstmüller), 44. Prokš, 47. Chlubna (Prokš) – 18. Fojtík F. (Mach), 59. Mach (Suchý, Brodek).