Kopřivnice nepřijela do Žďáru nad Sázavou v nejlepším rozpoložení. Z předchozích pěti zápasů čtyři prohrála a vyrovnanou tabulkou se propadla na šesté místo. „Bohužel máme dost zraněných hráčů a hodně hráčů má také pracovní povinnosti, takže se nescházíme moc často na tréninzích kompletní a to je znát,“ popsal trenér Kopřivnice Jaroslav Kofroň nelehkou situaci Tatry. „Ale myslím si, že to pořád máme rozehrané dobře, po Vánocích nás bude čekat hodně domácích zápasů. Ještě není nic ztraceného,“ hledí Kofroň s optimismem do budoucna.“

Proti Žďáru nad Sázavou Kopřivnice prohrávala už po sedmi minutách hry a ve druhé třetině pak dostala ještě další dva zásahy. „Chtěli jsme hrát hodně z obrany, ale bohužel jsme udělali tři chyby, které soupeř dokázal potrestat a došel si hladce pro vítězství,“ hodnotil zápas 22. kola Kofroň.

Ve 35. minutě svitla Kopřivnici přeci jen naděje, když se povedlo snížit po pěkném průniku Adamu Kofroňovi. Jenže odpověď domácích byla velice rychlá. O dvě minuty později už to bylo zase o tři góly.

Ještě před druhou přestávkou nicméně Kopřivnice zadělala na drama, na 2:4 se povedlo snížit střelou z levého kruhu v oslabení Robinu Gebauerovi. V závěrečné dvacetiminutovce to ještě Kopřivnice zkoušela, usilovala o vyrovnání, zkusila i hru bez brankáře. „Šance tam byla, ale neproměnili jsme dvě gólovky, škoda,“ litoval Kofroň. Pojistku na vítězství „plamenů“ dal pak gólem do prázdné brány Stehlík a uzavřel tím svůj hattrick.

K dalšímu utkání vyjedou hokejisté Kopřivnice v sobotu na ledě Tábora. „Tam už musíme zabrat a zvítězit, ať nám konkurence neuteče,“ uzavřel své povídání Kofroň.

Petr Sumbal