Pro kopřivnický celek trenéra Slabého začal duel lépe, protože ve 14. minutě využil přesilovku obránce Teper. Domácí Valaši však odpověděli stejně a v poslední minutě první části proměnil početní převahu i Studený, který usměrnil za Vrbova záda střelu Nedbálka a vyrovnal na 1:1.

Těsně před polovinou utkání dostala Kopřivnice velikou možnost, jak jít do opětovného vedení, ale půl minutovou přesilovku 5 na 3 využít nedokázala, když si na výborného Plška v domácí brance nepřišla. „Tlačili jsme se za gólem, měli jsme hodně střel, ale neodrazilo se k nám vůbec nic a chybělo i trochu štěstíčka. Navíc jsme chvíli na to inkasovali druhý gól," připomněl kopřivnický trenér Václav Slabý gól Fojtíka ze 32. minuty, po kterém šli Bobři do vedení 2:1.

MUŽ ZÁPASU? GÓLMAN BOBRŮ PLŠEK

Důležitou postavu třetí třetiny byl kromě brankáře Plška také další bývalý hráč Vsetína Kývala, který ve 45. minutě přízemní ranou překonal Vrbu a k radosti domácích tribun poslal Valachy do náskoku 3:1. Kopřivnickou naději pak ještě vykřesal za necelý dvě minuty mladík Poruba, jenž po rychlé akci snižoval na 2:3.

Hosté se pak tlačili za vyrovnáním, ale naráželi na pozorného Plška. Vše pak definitivně rozhodla 55. minuta, ve které se znovu prosadil třiadvacetiletý Kývala, jenž podruhé prostřelil Vrbu a stanovil konečný výsledek utkání na 4:2.

„Vyšla nám naše první přesilovka a šli jsme do vedení, ale nakonec zápas znovu rozhodly fatální chyby, které se ve druhé národní prostě nesmí dělat. Valmez je potrestal, protože dal tři góly po našich hrubkách. Měli jsme spoustu šancí, kluci bojovali, makali, ale naše střelecká potence je špatná. Gólman Plšek navíc předvedl výborný výkon, protože domácí vyhráli hlavně díky němu. Jinak to byl vyrovnaný zápas, ale pokud nebudeme dávat vyložené gólovky, tak nemáme šanci," smutnil Slabý, jemuž kromě zadáka Fojtíka scházeli i Hrubý a kapitán Tomášek.

2. liga, sk. Východ, 24. kolo:

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Kopřivnice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 20. Studený (Nedbálek, Dvořák), 32. Fojtík (Dvořák, Mikel), 45. Kývala (Mikel, Studený), 55. Kývala (Studený, Báchor) – 14. Teper (Červenka), 47. Poruba (Ollender, Pargáč). Rozhodčí: Koziol – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 5:4, navíc Žabčík (VM) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 684.

HC Kopřivnice: Vrba - Teper, Čintala, Kowalczyk, Krutil, Merenda, Marek - Červenka, Pargáč, Kofroň (21. Kabeláč) - Ollender, Sluštík, Poruba - Mach, Bartošák, Pěnčík - od 41. navíc Vyčesaný. Trenér: Slabý.

NEPŘEHLÉDNĚTE!!! Další kolo odehrají hokejisté Kopřivnice netradičně už zítra, kdy předehrávají sobotní duel proti šumperským Drakům, kteří ve středečním utkání porazili doma Nový Jičín 5:4 po prodloužení.
Páteční duel začíná na kopřivnickém zimním stadionu v 18 hodin.