FBK SVITAVY – FBC VIKINGS KOPŘIVNICE 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)

Vítězové prvního kola postupují přímo do 1. ligy. Poražení pokračují ve 2. kole play-up, kde vítěz rovněž postupuje do 1. ligy a poražený zůstává ve své divizi 2. ligy.

Kopřivnice cestovala do Svitav v improvizované sestavě. Trenér Marek Jehlár se musel obejít bez nejproduktivnějšího hráče týmu FBC Vikings KopřivniceJana Matúše, Zdeňka Matúše a Tadeáše Klemense. Začátek utkání byl z obou stran spíše opatrný. „Do haly ve Svitavách dorazila skvělá návštěva téměř pěti set diváků a na hráčích byla znát i mírná nervozita. Pro většinu našich hráčů to byla první zkušenost zahrát si před tak početným publikem," přiznal trenér FBC Vikings Kopřivnice Marek Jehlár. Skóre utkání otevřel Vávra, který si vychutnal domácího brankáře a poslal Vikingy do vedení. Vyrovnání domácích přišlo zanedlouho a po první třetině byl stav vyrovnaný 1:1.

Do druhého dějství vstoupila Kopřivnice aktivněji a hned po dvou minutách hry poslal kopřivnické do vedení ze standardky Kresta. Bolom pak našel na zadní tyči volného Vávru a ten zvyšoval už na 3:1. Svitavy ale zdaleka nesložily zbraně a potrestaly vyloučení Šimíčka snížením na rozdíl jediné branky. Za další dvě minuty už bylo srovnáno. Jehlářův tým měl šanci znova jít do vedení v přesilové hře, ale místo toho inkasoval čtvrtou branku. Soupeř se tak dostal poprvé do vedení a najednou ho bylo plné hřiště. Kopřivnici se zcela rozpadla hra a druhá přestávka byla pro hráče vysvobozením.

V závěrečné třetině se pustili kopřivničtí do aktivní hry, ale v úvodu měli jen několik šancí. Zato domácí se dostali do trháku a zvýšili na 5:3. O naději Vikingů se postaral Soukal, který vzápětí snižoval na 4:5. Domácí ovšem za chvíli znovu odskočili na rozdíl dvou branek V závěru mohly Svitavy opět navýšit své vedení v přesilové hře, ale paradoxně mohly inkasovat. To když se kopřivnický Vávra dvakrát řítil sám na brankáře. V obou případech bohužel selhal. Čas neúprosně běžel a Kopřivnice zkoušela hru bez brankáře. „Šance na branku tam byly, ale skóre se už neměnilo. Nic na tom nezměnilo ani trestné střílení Svitav pár vteřin před koncem, které soupeř neproměnil," seznámil s průběhem trenér Kopřivnice Marek Jehlár.

V bouřlivé atmosféře tak Vikingové zápas i přes nadějné vedení neudrželi a nakonec prohráli 4:6. „Očekával jsem náročný zápas a to se taky potvrdilo. Na Svitavách bylo vidět, že pro postup udělají vše. My jsme měli zápas velice slušně rozehraný a mrzí mě náš kolaps v průběhu druhé části, kdy soupeř otočil ze stavu 1:3 na 4:3. Čtvrtý gól nám soupeř dal nepochopitelně v naší přesilovce, což se v tak důležitém zápase prostě nesmí stávat," litoval po utkání trenér Vikingů. V sérii hrané na dva vítězné zápasy se tak domácí ujali vedení 1:0. „Dalším faktorem naší prohry bylo to, že jsme se nebyli schopni adaptovat na někdy až extrémní agresivitu a tvrdost v osobních soubojích. Zkusíme zabojovat v sobotu na domácí palubovce a pokusíme se vynutit si třetí zápas. Vzhledem k tomu, že jsme přišli v zápase o kapitána a pilíř obranných řad Jirku Boloma, nevidím naše šance příliš optimisticky," hodnotil duel Marek Jehlár.

Série bude pokračovat již tuto sobotu 13. dubna od 19 hodin na palubovce sportovní haly SOU, a pokud se podaří Kopřivnici uspět, bude se hrát rozhodující bitva o den později. Přijďte proto podpořit kopřivnické fl orbalisty v bojích o první ligu.

Branky Vikingů: 3. Vávra (Šimíček), 22. Kresta (Uvíra), 28. Vávra (Bolom), 46. Soukal (Lichnovský).

STAV SÉRIE 1:0.

FBC Vikings Kopřivnice: Pinďák, Lys – Podlezl, Kubátko, Baďura, Nehera, Kresta, Křižan, Šimíček, Soukal, Lichnovský, Vávra, Opatřil, Bolom, Uvíra. Trenér: Marek Jehlár