HC Kopřivnice - HK Krnov 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

První perioda začala velmi opatrně. Technický hokej v podání obou týmů se hrál převážně ve středním pásmu, kdy si žádný z celků nedokázal vynutit územní převahu. O jediné vzrušení se tak staralo občasné přečíslení, které však žádný z týmů nedokázal využít. Stejně tak bylo rušno i v početní výhodě na obou stranách, přestože se hrál až překvapivě čistý hokej, s minimem vyloučení.

Až druhá perioda nabídla divákům branky. Na začátku 23. minuty totiž využila Kopřivnice přesilovou hru. Za obrovského tlaku domácích našel Starmann Nevrklu, a ten otevřel přes hradbu těl brankový účet zápasu 1:0. Poté se vytáhl i kopřivnický gólman Unzeiting, který postupně zlikvidoval střely Tomáše Michálka, Kubíka i Weisse. Tlak Krnova poté gradoval ve 35. minutě, kdy Hudečka srovnal 1:1. Krnov se však neradoval dlouho. Rozhodující okamžik zápasu totiž přišel za dalších pětačtyřicet vteřin, když dělovku domácího Merendy od modré stačil před krnovským gólmanem Mužíkem tečovat Hanzlík 2:1. V závěru třetiny si ještě střihli přesilovku hosté, ale krom jedovaté střely Pavla Michálka se k ohrožení Unzeitinga nedostali.

Ve třetí třetině se očekával velký nápor Krnova. Jenže vše zůstalo pouze u očekávání. Domácí hráči se prezentovali týmovým výkonem a jejich touha po vítězství byla znát. Na Mužíka se postupně řítily projektily Bílka i Fojtíka, krnovský strážce kasy však svým spoluhráčům držel naději až do samotného závěru. Když Kopřivnice vyčerpala střelecký prach, přišla řada na Krnov. Ten v posledních 4 minutách systematicky zvyšoval svůj tlak, ale Kopřivnice jej držela co nejdál od své branky. Co prošlo, jako třeba pokusy Kubíka nebo Pavlici, vyrazil Unzeiting. Poslední špetka naděje pro Krnov nastala v předposlední minutě, kdy se mělo vhazovat v útočné třetině hostí. Krnovská lavička si nejprve vzala oddechový čas, po kterém již zůstal gólman Mužík na lavičce a hosté hráli power-play. Přeplněná obranná třetina Kopřivnice však nedovolila hostům pořádně vystřelit, ani domácím vyhodit puk. Kopřivnice tak předvedla, jak mocný je kolektivní výkon, a hlavně chuť po vítězství. Krnov naopak přišel porážkou o pozici lídra tabulky.

Václav Slabý (Kopřivnice): Krnov je velice silný celek, tvořený dobrými bruslaři a technickými útočníky. Přesto jsme šli do zápasu s tím, že se vrátíme k tomu, co jsme hráli v září a říjnu. Šancí jsme si sice zase tolik nevypracovali, ale dnes jsme, jak se říká, z minima vytěžili maximum. Čekali jsme, že to dnes nebudou střelecké hody. Přesto klobouk dolů před hráči, jejich touha po vítězství byla velká. Myslím, že po posledním výbuchu v Novém Jičíně bylo vidět, že chtějí hrát hokej, a ne že si chtějí zahrát hokej. V tom je totiž velký rozdíl.

Jiří Žůrek (Krnov): Určitě jsme na led Kopřivnice přijeli s touhou vyhrát. Samozřejmě, když sem přijede Krnov, tak se Kopřivnice určitě připraví a vyhecuje více, než kdyby to byl třeba Bohumín nebo Rožnov. Ale o tom víme, setkáváme se s tím neustále. Jinak bylo utkání těžké hlavně pro obránce, protože jsme hráli pouze na čtyři beky. Přestože byla v utkání i hluchá místa, měli jsme dostatek šancí, ale zvláště s přečíslením jsme nenaložili ideálně. Prohráli jsme sice, ale bodovat jsme určitě měli.

Branky a nahrávky: 23. Nevrkla (Starmann), 35. Hanzlík (Merenda) - 35. Hudečka (Marienka), vyloučení: 3:4 navíc Němec (Krnov) 10 minut (nesportovní chování), využití: 1:0, v oslabení: 0:0, rozhodčí: Pelc Lasák, Parma, poměr střel: 35:33, diváci: 123

Kopřivnice: Unzeiting Nevrkla, Jašek - Bílek, Fojtík, Starmann, Hruškovský, Surovčík - Barčák, Bartošák, Hrubý D., Merenda, Poláček - Hrubý A., Chalupa, Hanzlík. Trenér Václav Slabý

Krnov: Mužík - Matušinský, Marienka, Michálek P., Pavlica, Kostovský, Holeš, Tošenovjan, Weiss, Hudečka, Michálek T., Kubík, Filip, Němec, Tichý. Trenér Jiří Žůrek