Svěřenci Jaroslava Kofroně totiž zapomněli na úvodní nálož 0:6 z šumperského ledu a v pondělním pokračování série doma v dramatické bitvě přetlačili Draky po výsledku 3:2, díky kterému srovnali stav série na 1:1.

Šumperk měl přitom v Kopřivnici dobře zaděláno na druhou výhru v sérii, neboť po první třetině vedl 1:0, když se po brejkové situaci zjevil zcela sám před Hromadou Králík, jenž si při zakončení věděl rady.

Hokejisté Tatry však před sedmi stovkami diváků předvedli znamenitý nástup do prostředního dějství, když na konci 21. minuty prostřelil Lakosila Červenka, jenž tak potvrdil svoji střeleckou fazónu ze závěru základní části.

Domácímu forvardovi, který zažil úspěšné šumperské působení v první lize, pomohla k úspěšnému úniku i srážka čárového rozhodčího s jedním ze šumperských obránců.

Již tak nervózní průběh utkání navíc ještě poznamenala řada vyloučení na obou stranách.

Drakům však početní výhody příliš nevycházely a neprobrala je ani gólová šance Kofroně, který se po vybídnutí od Pargáče ocitl při vlastním oslabení sám před Lakosilem, jenž však svůj celek výborným zákrokem podržel.

V polovině utkání pak došlo v rohu kluziště k první větší rozmíšce, ve které si nejaktivněji počínali Sluštík, Pargáč, Schejbal a Králík a obě trestné lavice pak obsadili dva hráči.

KOUČ TATRY: CHCEME SE PORVAT O POSTUP

Když pak Kopřivničtí přežili velkou možnost Vachutky, jehož pokus zastavil Hromadův beton, přišli s dalším, tentokráte již gólovým varováním při vlastním oslabení.

V závěru druhé třetiny totiž obránce Marek nejprve mezi kruhy zablokoval šumperský pokus od modré čáry a následně předvedl parádní sólo, které zakončil přesnou ranou přes obránce a zařídil tak vedení Tatry 2:1.

Úvodní minuty závěrečné části vyšly naopak Drakům, když se v přesilové hře dostal k dorážce zadák Gewiesse, jenž pohotově srovnal na 2:2.

S přibývajícími minutami pak bylo prodloužení čím dál blíže, ale v 55. minutě přišel druhý gólový okamžik kopřivnického obránce Marka, jehož skryté nahození od modré čáry skončilo až v síti.

Dramatický závěr zápasu pak ještě umocnil fakt, že kopřivnický Tomášek inkasoval v čase 59:16 dvouminutový trest a Draci to pak zkoušeli bez brankáře při výhodě 6 na 4, při které byli ještě půl minuty před koncem vyloučeni za hrubost Pargáč s Vymazalem.

Tatra už však šumperský tlak přečkala a mohla slavit první výhru v sérii.

Pro Kopřivnické to bylo zároveň premiérové vítězné utkání v bojích v play-off po jejich návratu do 2. ligy. Kopřivničtí totiž v předchozích sezonách padli ve čtvrtfinále s favorizovanými celky Frýdku-Místku a Vsetína vždy 0:4 na zápasy.

„Oproti prvnímu utkání jsme udělali méně chyb a navíc jsme konečně využívali šance. Každý zápas začíná od nuly a v sérii je potřeba vyhrát třikrát, takže jsme po první porážce věděli, že není nic ztraceno.

V posledních domácích zápasech jsme hráli dobře a chtěli jsme to potvrdit. Škoda, že jsme ve druhé třetině neproměnili několik šancí, protože to nemusely být takové nervy až do konce,“ sdělil Deníku trenér Tatry Jaroslav Kofroň.

Kopřivničtí si tak navíc zajistili ještě minimálně jeden domácí špíl v aktuální sezoně, protože po středečním pokračování v Šumperku se série v pátek znovu přestěhuje na kopřivnický led.

„Za první výhru jsme rádi, ale jedeme dál. Chceme se porvat o postup,“ má jasno šéf kopřivnické střídačky.

HC TATRA KOPŘIVNICE – DRACI ŠUMPERK 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky: 21. Červenka (Vyčesaný, Tomášek), 39. Marek, 55. Marek (Pargáč, Tomášek) – 15. Králík (Gewiese, Kovařík), 42. Gewiesse (Lehečka). Rozhodčí: Cabák – Bojda, Mikler. Vyloučení: 14:12. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 765. STAV SÉRIE 1:1 (0:6, 3:2).

HC Tatra Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Stříž, Marek, Krutil, Bail, Fojtík – Červenka, Tomášek, Vyčesaný – Pargáč, Sluštík, Hrubý – J. Mach, Gola, A. Kofroň. Trenér: Jaroslav Kofroň.

Draci Šumperk: Lakosil – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.

Zbylý program série: ve středu od 18.00 v Šumperku, v pátek od 18.00 v Kopřivnici a případně v neděli od 17.00 v Šumperku.