V šesté minutě se poprvé rozezněl kopřivnický kotel a na to jako by slyšeli domácí hokejisté. Kotouč se dostal ke zcela volnému Kameníčkovi a mladý forvard zametl puk do hornobenešovské klece. Za dalších pět minut se Kopřivnice radovala podruhé. Mach s Bílkem vybojovali puk pro Golu, jehož rána si našla místo mezi pravou tyčí a betonem brankáře Tenglera. Za dalších pět minut se za hostující obranu dostal Mach a v úniku byl faulován. K údivu všech se však trestné střílení nekonalo a hosté obdrželi dvouminutový trest. Nutno podotknout, že Kopřivnici v první třetině podržel několika důležitými zákroky brankář Unzeitig, který hostům v průběhu celého zápasu nedovolil jakkoliv se vrátit do zápasu.

Kanonáda pokračovala

V závěru druhé části si domácí připsali ještě další dva gólové direkty. Nejprve byl na správném místě Suchý a svou druhou brankou v zápase posunul skóre už na 5:0, za další půl minutu se mohli fanoušci domácího celku radovat pošesté. Horák totiž bekhendovou kličkou vyhnal brankáře Horního Benešova Tenglera na střídačku a jeho místo nastoupil Maruszák. Domácí však nenechal v poklidu ani druhého brankáře soupeře. Jen co začalo poslední dějství, „vykoupal" gólmana hostů znovu Kameníček a svým druhým zásahem v utkání upravil výsledek zápasu na 7:0. Hosté se, stejně jako ve druhé třetině, dostávali do gólových šancí, ale Unzeitig ve druhém zápase série zamknul klec. Poslední slovo si tak vzali opět domácí. Krátce po návratu z trestné lavice si zkušeně počínal obránce Jedlička, jenž si před brankou soupeře věděl rady, když kotouč poslal do horní části Maruszákovy klece.

Zítra se začíná od nuly

Kopřivnice se tak zítra odpoledne vydá vstříc třetímu dílu čtvrtfinálové série. „Musíme tak jet do Horního Benešova znovu a uvidíme. Každý zápas je jiný a porazit třikrát po sobě Horní Benešov není jednoduché. Hráli jsme tam dobře a dneska jsme to jenom potvrdili. Zdálo se mi, že jsme lépe bruslili a že máme více fyzických sil," hodnotil utkání šéf domácí střídačky Václav Slabý.
Hosté budou chtít na duel v Kopřivnici co nejrychleji zapomenout. „Nevyšlo nám to. Šlo vidět, že Kopřivnice chtěla více. Byla agresivnější, lépe bruslila a prostě šlo vidět, že chtěla více vyhrát. Musíme se teď co nejlépe připravit na sobotu. Nemůžeme Kopřivnici nechávat tolik prostoru," má jasno trenér Horního Benešova.

Více se o domácím utkání Kopřivnice a duelu Studénky v Krnově dočtete v sobotním vydání Novojičínského deníku, kde rovněž naleznete rozhovor s kopřivnickým útočníkem René Bartošákem.

2. zápasy čtvrtfinále play-off 2014

HC Kopřivnice – TJ Horní Benešov 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)

Branky: 6. Kameníček (Merenda), 11. Gola (Bílek, Mach), 28. Suchý (Horák), 33. Chalupa (Merenda, Petružálek), 39. Suchý (Horák), 40. Horák (Štěpjak), 42. Kameníček (Gonos), 51. Jedlička (Kropka).
Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 150.

Kopřivnice: Unzeitig – Petružálek, Kostelník, Hruškovský, Jašek, Merenda, Gonos, Kropka, Jedlička – Mach, Bílek, Gola – Bartošák, Suchý, Horák – Kameníček, Chalupa, Štěpjak. Trenér: Václav Slabý.

Rozhodující utkání se hraje dnes od 17 hodin na ledě Horního Benešova.

STAV SÉRIE 1:1

HK Krnov – HC Studénka 7:2 (0:0, 2:1, 5:1)

Branky: 22. Otipka (Herget), 32. Otipka (Weiss), 41. Weiss (Otipka, Kostovský), 41. Vaněk (Pavlica), 41. Tošenovjan (Hudečka, Kubík), 55. Otipka (Vaněk), 56. Vaněk (Pavlica) – 40. Orszulík (Pokorný), 60. Tatarčík.
Krnov: Chvostek – Lichý, Marienka, Žídek, Hon, Herget, Holeš, Tomáš Michálek, Vysloužil, Holiš – Kostovský, Weiss, Otipka – Vaněk, Pavel Michálek, Pavlica – Tošenovjan, Hudečka, Kubík. Trenér: Michal Piskoř.
Studénka: Horyl (Medek) – Janečka, Novák, Bolf, Pauliak, Veselský, Holaník - Martinčík, Merta, Tatarčík – Sochorek, Čáň, Urbanec – Štubňa, Pokorný, Orszulik – Lindovský. Trenér: Miroslav Pokorný st.

KONEČNÝ STAV SÉRIE 2:0

K TÉMATU

Jak došlo k oběma kontumacím?Kraj – Překvapení v krajské hokejové lize neberou konce. Po odehrání prvních zápasů čtvrtfinálových sérií došlo k dodatečné změně dvou výsledků. Utkání Horního Benešova s Kopřivnicí a Studénky s Krnovem byly kontumovány vždy v neprospěch týmu z novojičínského okresu. Kopřivnice tak doma musela odvracet konec sezony, stejně tak Studénka, která doma zvítězila 4:3 v prodloužení, ale do Krnova jela s tím, že v celé sérii prohrává 0:1. Za vším stojí pravidlo, že hráč smí nastoupit v play-off pouze v případě, že má odehráno 50% zápasů základní části.
To však neplatí pro hráče ročníku narození 1993 a mladší, kterými jsou v týmu Kopřivnice například útočníci Mach nebo Suchý. „Kopřivnice a Studénka nesplnily podmínku padesáti procent odehraných zápasů v základní části. V obou případech se jedná vždy o jednoho hráče, který podmínku nesplnil a nastoupil," potvrdil sekretář Moravskoslezského krajského hokejového svazu Karel Kafka. Kopřivnice doplatila na start obránce Filipa Chvostka, Studénka pak za nasazení beka Lyzáka. „Bohužel se nám stala stejná chyba jako Studénce. Nechceme se vymlouvat, bohužel se to stalo. Nebyl v tom v žádném případě úmysl," smutně konstatoval trenér Kopřivnice Václav Slabý. (hab, dtb)