Domácí do utkání vstoupili nejlépe, jak mohli, a v přesilovce je do vedení poslal Dominik Suchý. „První třetina byla pořád vyrovnaná, bylo vidět, že Znojmo dlouho nehrálo. Řekl bych, že postupem času nabírali sebevědomí,“ všiml si domácí lodivod Jaroslav Kofroň. V závěru první třetiny se navíc Hromadovi podařilo zlikvidovat únik kanonýra Lucianiho. V prostřední části hry už ale domácí brankář inkasoval. Nejprve vyrovnával Matuš, do vedení hosty vzápětí poslal Kover. „Branka na 2:1 asi zápas zlomila. Udělali jsme chybu, kterou se soupeři podařilo potrestat. Hosté už pak zápas zkušeně drželi,“ řekl Kofroň.

Hokejisté Kopřivnice chtějí hrát do čtvrtého místa
Hokejová Kopřivnice jde do sezony. Hned v prvním kole naráží na superfavorita!

Na 3:1 z pohledu Orlů zvyšoval ve třetí třetině Svoboda, Stránský navíc zužitkoval přesilovku pět na tři a bylo hotovo. Domácí se dočkali už jen úpravy skóre z hole Gebauera.

„Do zápasu jsme šli s tím, že nemáme co ztratit, byli jsme zdravě sebevědomí a vypadalo to tak i na ledě. Sice jsme prohráli, ale musíme to hodnotit pozitivně, protože jsme se Znojmem dokázali držet krok, možná jsme i měli více šancí. Můžeme být spokojení,“ uzavřel trenér HC ISMM Kopřivnice Jaroslav Kofroň.

Kopřivnice – Znojmo 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Suchý (M. Mach, Štěpánek), 56. Gebauer – 35. Matuš (Luciani, Havlík), 38. Kover (Kališ, Podešva), 48. Svoboda (Kališ, Beránek), 50. Stránský (Rudovský, Svoboda). Vyloučení: 6:2. Využití: 1:1. Rozhodčí: Rapák – Bezděk, Tvrdý. Diváci: 912.
Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Krzak, Mituchovič, Bail, Fojtík, Štěpánek – J. Mach, Gebauer, Sluštík, Kofroň, M. Mach, Pokorný, Daron, Hrubý, Suchý, Bartošák, Gola, Fojtík, Marek. Trenér: Jaroslav Kofroň.