HC KOPŘIVNICE - HC BOHUMÍN 8:1 (5:0, 1:0, 3:1)

Základ k šestému vítězství v tomto ročníku položila Kopřivnice v první části, kdy zvítězila 5:0. Po šedesáti minutách svítil na ukazateli HC Kopřivnicestav 8:1 pro domácí. „Bohumín měl kvalitní výsledky. Věděli jsme, že tam mají mladé hráče ze Sarezy, že to mají jako takovou farmu. Tréninky jsme na to připravovali, s tím, že budou hrát takový ten juniorský hokej, hodně bruslit. Takže na to jsme se soustředili a vyšlo to. V první třetině jsme hráli opravdu zodpovědně ve středním pásmu, přecházeli jsme do rychlých protiútoků, a z toho jsme je trestali," hodnotil vítězné představení Kopřivnice Václav Slabý.

Domácí tak Bohumínu uštědřili první porážku v sezoně. „I když byl soupeř i po zbytek zápasu nebezpečný, mohli se jedním, dvěma góly chytit. Ale kluci hráli opravdu zodpovědně. Hráči mě potěšili ve druhé třetině, protože ta bývá někdy uvolněnější po takovém náskoku z první třetiny. Ale zvládli jsme i druhou část, a to bylo pro mě hodně cenné," řekl spokojeně kopřivnický kouč Václav Slabý.

Branky Kopřivnice: 2x Petružálek, 2x Horák, Hrubý, Suchý, Štěpjak a Bartošák.

Kopřivnice: Unzeitig - Petružálek, Surovčík, Hruškovský, Jedlička, Pelikán, Chalupa - Bílek, Štěpják, D. Hrubý - Bartošák, Kaňovský, Starman - Barčák, Suchý, Horák - Šustek, Jašek, Merenda. Trenér: Václav Slabý.

HC STUDÉNKA - HC ORLOVÁ 2:4 (1:3, 1:1, 0:0)

Hosté měli výborný vstup do zápasu, když už v 10. minutě vedli tříbrankovým rozdílem. Studénce se v první části podařilo už jen snížit HC Studénkazásluhou Sochorka. Druhá třetina nabídla spoustu šancí na obou stranách. Nejprve zvyšovali hosté už na 4:1, v závěru druhého dějství upravil Tatarčík znovu na rozdíl dvou branek. Domácí silnou Orlovou ve třetí třetině sice přestříleli, ale fanoušci už do konce utkání žádnou branku neviděli.

Hodnocení domácího trenéra Miroslava Pokorného st.:

„Bylo to těžké, jako kdyby byl ten úvod pro nás zakletý. Orlová má v soutěži asi nejlepší mančaft. Začátek vyplynul z toho, že my jsme udělali dva fauly, které soupeř potrestal. Odskočili v početních výhodách, měli to opravdu perfektně sehrané. Těch prvních deset minut jako bychom se trošku báli. Od té desáté minuty už jsme hráli to, co jsme chtěli, a začali jsme skóre stahovat, a utkání už bylo pak vyrovnané. Možná kdybychom dali ještě u konce v přesilovkách kontaktní branku, mohli jsme s tím ještě něco udělat. Orlová bude velmi silným soupeřem pro každého. Mají tam opravdu zkušené borce, což dokazují tím, že doposud neprohráli. Chtěli jsme bojovat, ale kontaktní branka už bohužel nepřišla. V brance se představil, stejně jako s Kopřivnicí, Horyl, s jehož výkonem jsem byl spokojený."

Branky: 14. Sochorek (Merta), 38. Tatarčík (Bolek, Merta) 4. Grepl (Studený), 8. Šurin (Galgonek, Mintěl), 10. Kotásek (Zakuťanský, Galgonek), 32. Hanzl (Studený, Štefanka).

Vyloučení: 5:8. Využití: 0:3. Poměr střel: 30:45. Diváci: 331. Rozhodčí: Lotko Ganger, Stonavský.

HC Studénka: Horyl - Bolf, Veselský, Pauliak, Holanik, Bolek, Kuchař - Merta, Sochorek, Orszulik - Janečka I, Matějný, Křivák -Čáň, Tatarčík, Urbanec - Lindovský, Janečka II, Kvasnica, Trenér: Miroslav Pokorný st. (dtb)

Tabulka krajské ligy