HC UNIČOV – HC KOPŘIVNICE 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

Vítězství ale neznamená možnost baráže, kterou měl vítěz základní části Orlová, jež nakonec podlehla Valašskému Meziříčí 1:2 na zápasy. Takto rozhodli představitelé klubů už před začátkem sezony.

První třetina měla v Uničově jediného střelce, a to kopřivnického Štěpjaka, který se prosadil po přihrávce Bartošáka a poslal Kopřivnici do vedení 1:0. V prostřední části hry pak na vyrovnání Navrátila odpověděl Bílek a hosté šli znovu do vedení – 1:2. Branky kapitána Hruškovského a znovu Bílka ze závěru druhé třetiny poslaly Uničov definitivně do kolen. „Druhé fi nále probíhalo v naší režii. Byli jsme lepším týmem a náš tlak do brány byl velký. V podstatě díky domácí nedisciplinovanosti jsme se dostali do přesilových her a odskočili jsme až na tříbrankový rozdíl," sdělil trenér HC Kopřivnice Václav Slabý, jehož tým využil v utkání tři přesilové hry. Když v posledním dějství pojistil vedení Kopřivnice svým druhým gólem v utkání Štěpjak, bylo o vítězi rozhodnuto. „Oproti zápasu u nás jsme hráli disciplinovaně, výborně ve středním pásmu a střelecky jsme byli lepší. Tři branky ve druhé třetině zápas rozhodly. Domácí už neměli sílu utkání nějak zvrátit," líčil po utkání Václav Slabý. „Uničov je úplně někde jinde než Krnov, protože má mladé hráče, kteří bruslí, hrají do těla a jsou nepříjemní. Proti Uničovu neznamená vítězství ani vedení o dvě tři branky," uvedl kopřivnický obránce Jaroslav Petružálek, který už se zamyslel i nad nadcházející sezonou. „Jestli bude zájem, tak bych určitě pokračoval. Protože z pracovních důvodů už nikde výše hrát nemůžu. Pokud budu zájem, tak v Kopřivnici rád zůstanu," dodal novojičínský odchovanec.

Kopřivnice tak po vyřazení Rožnova pod Radhoštěm a Krnova a po vítězném boji s Uničovem slaví titul. „Určitě jsme splnili to, co jsme chtěli. Pro kluky bylo vynikající, že si zahráli zápasy v play-off, které mají úplně jiný náboj než v základní části. Na klucích bylo vidět, že chtějí hrát hokej. Měl jsem z nich radost," řekl spokojeně kopřivnický trenér, který neopomněl pochválit ani kopřivnické fanoušky. „Klobouk dolů před fanoušky, kteří za námi přijeli až do Uničova. I díky nim tam byla perfektní atmosféra," dodal na závěr kouč Kopřivnice, jehož tým prohrál v play-off jediné utkání.

Kopřivnická cesta na vrchol:

Čtvrtfinále: Kopřivnice – Rožnov pod Radhoštěm 2:0 (5:3, 3:2 p.). Semifinále: Kopřivnice – Krnov 2:1 (4:2, 2:3 p., 3:2). Finále: Kopřivnice – Uničov 2:0 (3:2, 5:1). Branky: 25. J. Navrátil (Hodulák) – 13. Štěpjak (Bartošák), 30. Bílek (Merenda), 39. Hruškovský (Starmann, Jašek), 40. Bílek (Hrubý), 49. Štěpjak (Jedlička). Vyloučení: 10:10. Využití: 1:3. Diváci: 270.

KONEČNÝ STAV SÉRIE: 0:2.

HC Kopřivnice: Unzeitig – Petružálek, Jašek, Hruškovský, Jedlička, Merenda, Pelikán – Hrubý, Bílek, Suchý – Štěpjak, Bartošák, Starmann – Chalupa, Kameníček, Horák. Trenér: Václav Slabý