V první třetině hosté nic nepředvedli. Činili se domácí a odměnou jim byli tři góly v síti brankáře Valy. Po přestávce ale i domácí hokejisté ubrali na tempu. Až když v polovině zápasu znova začali hrát agresivněji, přidali Martinem Smetákem mladším čtvrtou branku. Hráči ze Slovácka za chvilku sice snížili, ale v poslední minutě druhého dějství inkasovali popáté. Branka před druhou sirénou rozhodla o osudu třetí třetiny, ve které se duel už jen dohrával. V 52. minutě atakoval Martin Smeták mladší nedovoleně hostujícího kapitána Krystýnka a po zásluze odešel předčasně pod sprchy. Uherské Hradiště hrálo následně pětiminutovou přesilovku, ale ani v ní brankáře Chlada nepřekonalo.

„Dojeli jsme k utkání v hodně okleštěné sestavě, a tak třetí lajna byla sestavená pouze z juniorů,“ povzdechl si po utkání hostující kouč Petr Sakrajda. Kopřivnici ale označil za zaslouženého vítěze. „V první třetině jsme dostali góly v oslabení. Upozorňoval jsem, že to bude rozhodovat, ale bohužel.“ Za důležitý označil Sakrajda další střetnutí jeho svěřenců. Tím bude za týden zápas na domácím ledě proti Břeclavi. „Bude záležet na tom, v jaké budeme sestavě,“ upozornil s tím, že Břeclav před kvalifikací ale hodně posílila. „Ke vší úctě ke Kopřivnici, Břeclav je ještě někde jinde.“

Spokojen s výhrou i dvěma body byl kopřivnický lodivod Vladimír Slovák. „První třetina byla super. Ve druhé jsme trošku zaspali, naštěstí Martin Chlda dvě šance soupeře chytil. Od čtvrté branky už bylo myslím jasné, kdo zvítězí,“ popsal. Přiznal, že ho soupeř ničím nepřekvapil. „Klíčové utkání nás čeká nyní v Břeclavi. Ta je favoritem a pokud bychom tam uhráli přijatelný výsledek, bylo by to plus pro nás.“

HC Kopřivnice – HC Uherské Hradiště 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)

Branky: 4. M. Smeták st. (M. Smeták ml., Velecký), 12. Velecký (M. Smeták st.), 17. Polášek (Velecký, M. Smeták st.), 33. M. Smeták ml. (Sluštík), 40. Velecký (Man, M. Smeták st.), 47. Třeštík (Sluštík) – 36. Kotačka (Schuster, Kartusek), vyloučení: 6:7, navíc M. Smeták ml. 5 do konce, využití: 2:0, rozhodčí: Přikryl – Kašík, Trunečka, diváci: 1200.

Kopřivnice: Chlad – Hübl, Kladiva, Polášek, Pelikán, Jedlička, F. Horák – Mičulka, Man, Novotný – M. Smeták ml., M. Smeták st., Velecký – Třeštík, Chalupa, Sluštík – od 41. Vaculín. Trenér Vladimír Slovák

Uherské Hradiště: Vala – Stašek, T. Kartusek, Horsák, Krystýnek, Miko, Fornůsek – Žaluda, Kotačka, V. Kartusek – Schuster, Barák, Karpíšek – Čech, Dobeš, Húsek. Trenér Petr Sakrajda