HC Gedos Nový Jičín - HC Kopřivnice 9:3 (2:0, 2:2, 5:1)

Domácí trenér David Handl rozdělil své svěřence na dvě části, každá odehrála polovinu střetnutí. Ve druhé polovině týmu dostali příležitost také junioři.

Utkání ještě ani pořádně nezačalo a již se měnilo skóre, které otevřel Macháček. V deváté minutě na něj navázal Škumát, který přesnou trefou zakončil svůj samostatný únik. Poslední minuta první části ale patřila Kopřivnickým, kteří se nastěhovali před bránu domácího Jagoše, ale snížit nedokázali.

Druhá třetina vyšla střelecky nerozhodně. Nejprve snížil střelou z blízka, pod horní tyč, hostující Chalupa, který tak využil závaru před brankou Nového Jičína. Proti byl ale Macháček, který ujel kopřivnické obraně, kličkou si položil hostujícího gólmana Chlada a doklepl do prázdné. Vedení o tři branky domácím zajistil Částečka. Ve 36. minutě uzavřel skóre druhé části na 4:2 hostující Nevrkla, který po přihrávce od Poláška prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě.

Třetí třetina skončila výrazně ve prospěch domácích, hlavně zásluhou Kabeláče, který na dvě branky přihrál a dvě sám, po samostatných únicích, zařídil. Za stavu 9:2 dal výsledku konečnou podobu kopřivnický Polášek, který se trefil necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou.

„Chtěli jsme si po delší pauze sehrát nějaké utkání. Kopřivnice nám vyšla vstříc,“ vysvětlil novojičínský trenér David Handl a pokračoval: „Snažili jsme se dostat do tempa. Zápas jsme hráli na dvě půlky. Jsem rád, že se nám podařilo podívat se na naše juniory, kteří v dnešním zápase dostali šanci. Prosadili se i střelecky, takže to bylo dobré.“

Druhou polovinu utkání odchytal René Urbánek, kterému skončilo hostování v Jindřichově Hradci. „René momentálně zůstává u nás. Čekáme, jak to dopadne s Lukášem Šrámkem a podle toho se dál uvidí,“ dodal Handl.

„Utkání sloužilo jen na rozehrání po Novém roce, ať se kluci dostanou trochu do tempa. V sobotu nás čeká mistrák, Nový Jičín zase v neděli, tak ať se trochu rozehrajeme. Pořád je to lepší než trénink,“ přiznal trenér Kopřivnice Vladimír Slovák a uzavřel: „Utkání se ale moc hodnotit nedá. Na některých hráčích bylo vidět, že lenošili a přes svátky se trochu přecpali. Svůj účel, ať se rozehrajeme, to ale splnilo.“

Branky a nahrávky: 1. Macháček (Skaloš), 9. Škumát, 29. Macháček (Pokora), 35. Částečka (Sluštík, Melnar), 44. Částečka (M. Toman), 45. M. Toman (Kabeláč), 51. Tomášek (Kabeláč), 51. Kabeláč (M. Toman), 53. Kabeláč – 27. Chalupa, 36. Nevrkla (Polášek), 59. Polášek (Hübl), vyloučení: 3:3, využití: 0:1, v oslabení: 1:0, poměr střel: 47:36.

Nový Jičín: Jagoš (30. Urbánek) -Slabý, Pokora, Gulda, Koloničný, 30. Hruškovský, 30. Hyžák, 30. Kuděla, 30. Valchář - Jakubu, Macháček, Skaloš - Uhlár, Škumát, Lhotský – 30. Tomášek, 30. Kabeláč, 30. Toman M. – 30. Částečka, 30. Sluštík, 30. Melnar – 30. Toman R. Trenér David Handl

Kopřivnice: Chlad (31. Hnilica) -Nevrkla, Kladiva, Hübl, Pelikán, Horák, Polášek - Mičulka, Man, Smeták - Pauliak, Chalupa, Třeštík - Hanzlík, Kubec, Novotný - Kuchař, Sedlák, Jedlička. Trenér Vladimír Slovák