Takhle si duel s posledním celkem druholigové skupiny Východ rozhodně nepředstavovali. Hokejisté Kopřivnice, kteří uprostřed minulého týdne vedli v Hodoníně po dvou třetinách 3:1, ale nakonec padli 3:6, totiž doma prohráli s Opavou 2:4. „První dvě třetiny to byl z naší strany opravdu hrozný výkon,“ zlobil se trenér kopřivnické Tatry Jaroslav Kofroň.

Hostující Slezan se mohl v utkání spolehnout na přesilové hry, když využil hned tři. Tu první proměnil v 16. minutě Herman. Kopřivnice však ještě před první přestávkou vyrovnala, když se mohla opět spolehnout na zkušeného barda Tomáška, jenž srovnal na 1:1. Další vážnější momenty na obou stranách scházely a domácí trápení pokračovalo i ve druhé periodě.

Hned zkraje prostředí dvacetiminutovky totiž využil další přesilovku Vaněk a krátce po polovině utkání zmrazil domácí ochozy přesilovkovou tečí Chalupa. Opavský brankář Wanecki pak musel řešit jen vážnější možnost Krutila, ale na hostujícím vedení 3:1 už se do druhé sirény nic neměnilo.

Po důrazné promluvě v kabině se hra Tatry ve třetí části konečně o něco zlepšila a ve 49. minutě rozveselil necelých sedm stovek diváků čerstvý otec Červenka, jenž v početní převaze snížil na 2:3 a zadělal tak na drama. Za necelou minutu si Opava mohla vzít náskok dvou branek zpátky, ale při trestném střílení Hartmana podržel Kopřivnické Hromada. Na konci 59. minuty to ještě domácí zkoušeli i při hře bez brankáře, ale vteřinu před koncem ještě zpečetil výhru Slezan Wolf.

„Úplně nám chybělo nasazení a navíc jsme dělali zbytečné fauly, které Opava potrestala. Ve třetí třetině už to bylo o něco lepší, ale bohužel se nám nepodařilo vyrovnat,“ litoval kopřivnický trenér, podle něhož při souboji s posledním celkem tabulky nedošlo k podcenění. „To určitě ne, ale náš výkon prostě nebyl vůbec dobrý,“ uvědomoval si po třetí porážce v řadě Kofroň.

HC TATRA KOPŘIVNICE – HK OPAVA 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky: 19. Tomášek (Vyčesaný), 49. Červenka (Tomášek, Stříž) – 16. Herman (Tichý, Černý), 22. Vaněk (Tichý, Chalupa), 32. Chalupa (Rudl, Tichý), 60. Wolf. Rozhodčí: Holaň – Vengřín, Dohnal. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:3. Diváci: 665.

HC Tatra Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Fojtík, Marek, Krutil, Bail – Červenka, Tomášek, Vyčesaný – J. Mach, Sluštík, A. Kofroň – Gola, Hrubý, Pěnčík. Trenér: J. Kofroň.