Uspět na ledě ofenzivní porubské mašinérie, která dala doma poprvé v sezoně méně než čtyři branky, jen s jedním vstřeleným gólem? Jde to. Potřebujete k tomu však nadstandardní výkon gólmana. 

„Hromada nás opravdu držel celý zápas a chytal výborně. V minulých zápasech jsme dostávali hodně branek, ale teď jsme udělali daleko méně chyb a hráli jsme velmi dobře ze zabezpečené obrany,“ hledal důvody nečekaného lupu kouč kopřivnické Tatry Jaroslav Kofroň. Kopřivničtí však byli nebezpeční i směrem dopředu, o čemž svědčí Sluštíkova tyč z první třetiny. 

V duelu, který řídil jako hlavní sudí někdejší obránce Nového Jičína či právě Kopřivnice Tomáš Cabák, se poprvé měnilo skóre zkraje druhé části. To se se štěstím prosadil ostravský kanonýr Luka. Poté nastaly klíčové momenty střetnutí, protože lídr tabulky dostal k dispozici dvojnásobné početní výhody, které však Tatra přečkala bez úhony. „To pro nás bylo hodně důležité,“ vzpomněl na horké chvíle šéf kopřivnické střídačky.

PORUBA MĚLA TŘI BODY NA DOSAH

V polovině utkání tak přišel kopřivnický trest, o který se postaralo duo nejzkušenějších, když přihrávku Stříže dokonale zužitkoval Tomášek, jenž v početní převaze překonal Kúdelu a vyrovnal na 1:1. V závěrečné třetině pak tlak Flašarovy a Sršňovy družiny sílil, ale velmi dobře bránící Kopřivnice, které nově scházeli útočníci Poruba a Adam Kofroň, odolávala. Těžké chvíle však nastaly na konci 58. minuty, kdy byl vyloučen Sluštík. Tatra však předvedla další výborné oslabení a zápas šel do prodloužení. V něm se nejdříve dral do šance Vyčesaný, ale o bodu navíc pro domácí nakonec rozhodl opět Luka, pro něhož se jednalo již o čtrnáctou branku v sezoně.

„Přesilovku soupeře jsme v závěru základní doby naštěstí přečkali. Kdybychom inkasovali, tak by to pro nás bylo hodně kruté, protože jsme odehráli dobrý zápas. Spoléhali jsme na rychlé protiútoky. Podařilo se nám dát jen jeden gól z přesilovky, ale šancí jsme měli daleko více,“ připomněl Kofroň.

Kopřivnice by ráda navázala na cenný výsledek již ve sváteční sobotu, kdy doma od 17 hodin přivítá šumperské Draky. Právě pravidelnější přísun bodů by Tatru pomohl odpíchnout z tabulkového podpalubí. „Věřím, že nás právě takový výsledek nakopne a odrazí se to výsledcích v dalších zápasech,“ uzavřel Jaroslav Kofroň.

HC RT TORAX PORUBA – HC TATRA KOPŘIVNICE 2:1 PP (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky: 22. Luka (Zdeněk, Janota), 64. Luka (Zdeněk) – 31. Tomášek (Stříž, Krutil). Rozhodčí: Cabák – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 422.

HC Tatra Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Marek, Mrowiec, Krutil, Bail – Vyčesaný, Tomášek, Pargáč – J. Mach, Sluštík, Hrubý – Pěnčík, Bartošák, Suchý. Trenér: J. Kofroň.