Nejprve zažili v týdnu bláznivou přestřelku na ledě poslední Opavy, kde zvítězili 8:7 v prodloužení, když se šesti body blýskli obránce David Stříž (1+5) a forvard Adam Červenka (5+1). Kopřivničtí hokejisté pak uspěli i na vlastním ledě proti Valašskému Meziříčí, které porazili 7:2 a Bobrům se tak přiblížil na rozdíl pouhých dvou bodů.

Na první branku nečekala pětistovka diváků ani půl minuty, protože po pouhých dvaadvaceti vteřinách rozjel kopřivnickou výhru za třemi body zkušený Tomášek. V 5. minutě pak zvyšoval na 2:0 Stříž, ale gólová úroda v první části nekončila. Valaši totiž snížili po teči Seidlera. Tatra však rychle kontrovala a Tomášek, po kombinaci s Jakubem Machem, vrátil při vlastním oslabení svému celku náskok dvou branek. V čase 19:59 se však Valašské Meziříčí dostalo znovu na kontakt, když Hromadu překonal Vaněk.

„Bohužel jsme na konci první třetiny dostali zbytečný gól, ale nezlomilo nás to. Od první minuty jsme šli za vítězstvím a hned v první minutě jsme dali branku. Od toho se pak odvíjelo celé utkání,“ hodnotil vítěznou partii trenér kopřivnických hokejistů Jaroslav Kofroň.

Jako rozdílová, se ukázala druhé perioda, ve které Kopřivnice navýšila své vedení až do výsledku 6:2 a opaření Bobři už se na nic nezmohli. Vše načal ve 23. minutě přesnou ranou Gola, po kterém se Tatra podruhé v utkání trefila při přesilovce soupeře, když se tentokráte prosadil svoji premiérovou trefou v sezoně obránce Fojtík, jenž navíc vyhnal Šafránka na střídačku. Nového strážce bobří svatyně Plška pak rychle přivítal Červenka, jenž navázal na svých pět zářezů z Opavy a přidal kopřivnický zásah číslo 6.

Družina Jaroslava Kofroně pak v závěrečné třetině potěšila své příznivce posedmé, když se v početní převaze ujala rána Stříže.

„Připravovali jsme se na to, že Valmez se nevzdá za žádného stavu a i ve třetí třetině jsme pořád hráli to, co jsme chtěli. Myslím si, že jsme měli lepší pohyb, a že jsme byli lepším týmem. Tým zaslouží pochvalu za nasazení,“ sdělil dále Jaroslav Kofroň.

HC TATRA KOPŘIVNICE – HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 7:2 (3:2, 3:0, 1:0)

Branky: 1. Tomášek (Červenka), 5. Stříž (Vyčesaný, Heinzl), 15. Tomášek (J. Mach), 23. Gola, 27. Fojtík (Hrubý, Pargáč), 34. Červenka (Stříž, Tomášek), 46. Stříž (Červenka) – 11. Seidler (Báchor, Dvořák), 20. Vaněk (Seidler, Dvořák). Rozhodčí: Vaněk – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 9:7, navíc navíc Žák, Horyna (oba VM) 10 minut. Využití: 2:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 564

HC Tatra Kopřivnice: Hromada – Stříž, Heinzl, Krutil, Marek, Bail, Fojtík – Červenka, Tomášek, Vyčesaný – Pargáč, Sluštík, Hrubý – J. Mach, Gola, A. Kofroň. Trenér: Jaroslav Kofroň.

Zbylé výsledky 46. kola: Poruba – Opava 16:1, Šumperk – Hodonín 2:4, Nový Jičín měl volný los.