Kopřivnickou palbu v derby řídil Sluštík

/FOTOGALERIE/ Také čtvrté derby aktuálního ročníku druholigové skupiny Východ mezi Kopřivnicí a Novým Jičínem ovládl domácí celek. Kopřivničtí hokejisté totiž na vlastním ledě deklasovali rivala z Nového Jičína 9:2 a vyrovnali tak bilanci z letošní sezony na 2:2.

5.1.2017

2. liga, sk. Východ, 30. kolo: HC Kopřivnice – HK Nový Jičín 9:2 (4:0, 2:2, 3:0)Foto: Deník/Dalibor Tobola

Zasloužené vítězství Kopřivnice, které patří v tabulce domácích utkání až předposlední příčka, řídil třígólový Sluštík, jenž navíc přidal jednu asistenci a čtyřmi přihrávkami se blýskl zadák Teper. Poslední derby základní části je na programu v sobotu 4. února v Novém Jičíně.

Skóre se poprvé měnilo již ve 2. minutě, ve které Hrubý našel zpoza branky Sluštíka, jemuž se podařilo překonat Slováka. Za necelé čtyři minuty to byl opět aktivní Sluštík, jenž při přesilovce tečoval střelu Tepera a zasloužil se tak o brzký náskok 2:0. Novojičínští si poté sice vzali oddechový čas, ale ani to kopřivnický tlak nezastavilo, neboť v 9. minutě zvyšoval již na 3:0 Tomášek, který dorážel Bartošákův pokus od modré čáry.

Z domácí strany to však v první části nebylo vše. V první polovině čtyřminutové přesilovky sice ještě Ollender a Hrubý neuspěli, ale v 17. minutě už kopřivničtí příznivci mohli slavit vedení 4:0. Zkušený zadák Kowalczyk napřáhl a teč Červenky skončila až v síti. „Začali jsme dobře a brzo jsme dali tři branky, což bylo rozhodující. Celou první třetinu jsme měli dobrý pohyb a bylo nás plné hřiště," vracel se k průběhu úvodní dvacetiminutovky kopřivnický asistent trenéra Jiří Malík.

Nedlouho po startu druhého dějství překonal devatenáctiletého Šimečka, jenž v aktuálním ročníku v prvoligovém Havířově zasáhl do sedmi utkání, Sonnek, jenž tak snížil na 1:4. V polovině utkání si však Kopřivničtí vzali svůj čtyřbrankový náskok zpět, když pohlednou kombinační akci v početní převaze neomylně zakončil Poruba, který překonal Iláše, jenž od druhé třetiny nahradil Slováka. Nový Jičín se pak ještě naposledy přihlásil o slovo, když ve 32. minutě upravil Málek přesnou ranou na 2:5, ale za čtyři minuty předvedl sólo Mach, po kterém mohl slavit hattrick Sluštík.

MACHÁČEK: KOPŘIVNICE BYLA VŠUDE, MY NIKDE

V úvodu závěrečné periody uklízel kotouč z prázdné branky Teper, ale poté se hrálo znovu podle kopřivnických not. Nejprve si ve druhém duelu v řadě připsal dvě branky kapitán Tomášek, jenž tečoval kotouč těsně před Ilášem a ještě než stihl kopřivnický hlasatel oznámit střelce gólu, bylo to již 8:2. Jedenáct vteřin po Tomáškově zásahu se o to postaral Pargač. Stejný hráč pak ještě nalomené hosty srazil devátým gólem, když zblízka udeřil v přesilovce.

Nový Jičín byl blízko nepopulární desítce, ale Ollender zazvonil o tyč a Bartošáka, jenž se ve třetí části posunul do útoku, pak v samostatném úniku vychytal Iláš. „V úvodu druhé části jsme trošku polevili, ale pak jsme znovu hráli tak, jako v prvním třetině. Nový Jičín přijel asi v oslabené sestavě, ale to nic nemění na našem jednoznačném vítězství. Mančaftu patří dík. Doufám, že se to kopřivnickým divákům líbilo a po delší době jsme jim ukázali, že umíme hrát hokej," pokračoval Malík v hodnocení, zatímco se z domácí šatny valil vítězný pokřik.

Nový Jičín tak po derby znovu potvrdil, že mu to v letošní sezoně venku příliš nejde. „Měli jsme špatný nástup a pak se to s náma táhlo celý zápas. Kopřivnice byla všude a my jsme nebyli vůbec nikde. Všechny herní návyky nám odešly během Vánoc a bohužel se nám v tomto zápase všechno vytratilo. Kopřivnici jsme to velice usnadnili, a když budu upřímný, tak jsme mohli dostat ještě daleko více gólů," smutně konstatoval kouč novojičínského HK Petr Macháček, jehož tým přivítá v sobotu od 17 hodin v domácím prostředí Opavu.

Slabý sledoval zápas z tribunyNa kopřivnické střídačce scházel při derby hlavní trenér Václav Slabý, který sledoval vysoké vítězství svého celky z tribuny kopřivnického stadionu. Na vině byly administrativní problémy, kdy nebyl včas prodloužen jeho trenérský průkaz, který končil s koncem roku. V příštím utkání, které Kopřivnici čeká, po víkendovém volnu, ve středu v Opavě, už by měl být kouč, jenž 10. února oslaví 50. narozeniny, na svém místě na střídačce.

2. liga, sk. Východ, 30. kolo:
HC Kopřivnice – HK Nový Jičín 9:2 (4:0, 2:2, 3:0)
Branky: 2. Sluštík (Hrubý), 6. Sluštík (Teper, Červenka), 9. Tomášek (Pěnčík, Bartošák), 17. Červenka (Kowalczyk, Sluštík), 30. Poruba (Pargač, Teper), 36. Sluštík (Mach), 45. Tomášek (Teper, Pěnčík), 45. Pargač (Poruba, Teper), 48. Pargač (Poruba, Hrubý) – 24. Sonnek (Uhlár, Vašut), 32. Málek (Novotný). Rozhodčí: Koziol – Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:7. Využití: 4:1. Diváci: 793.

HC Kopřivnice: Šimeček – Kowalczyk, Teper, Krutil, Čintala, Marek, Bartošák, od 41. navíc Chalupa – Červenka, Sluštík, Mach – Ollender, Tomášek, Pěnčík – Poruba, Pargač, Hrubý – od 41. navíc Kofroň, Vyčesaný. Trenér: Slabý.

HK Nový Jičín: Jiří Slovák I. (21. Iláš) – Běhal, Dresler, Pisarik, Vašut, Cabák, Hruška, od 21. navíc Metelka – Sonnek, Zdeněk, Š. Kratochvíl – Uhlár, Novotný, Málek – Jiří Slovák II., Kocián, Daron (21. Pisarik) – Palacký. Trenéři: Bacul a Macháček.

Zbylé výsledky 30. kola: Šumperk – Technika Brno 5:4, Valašské Meziříčí – Poruba 4:5 pp., Opava – Hodonín 3:2.