Kopřivničtí hokejisté přestříleli poslední Brno

Uprostřed minulého týdne byli blízko k cennému skalpu Vsetína, kde vedli po 40. minutách 2:1 a ve třetí části šli pak po vsetínském vyrovnání pokaždé do vedení (3:2, 4:3 a 5:4).

20.12.2016

Hokejisté Kopřivnice.Foto: Deník/Dalibor Tobola

Dopitova parta ale vždy srovnala a v čase 59:57 pak kopřivnických hokejistům uštědřil tvrdé KO zkušený zadák Mojžíš, jenž rozhodl o výhře Valachů 6:5. V sobotu pak Kopřivnice nezaváhala proti poslední Technice Brno, kterou přestřílela 9:5. Aktuálně osmý celek tabulky hraje ve středu od 18 hodin znovu doma, když vyzve Porubu a ve středu 28. prosince (18 h) cestuje na led hodonínských Drtičů.

Kopřivnice konečně toužila poprvé v sezoně porazit brněnské Sovy, ale už po 18 vteřinách poprvé inkasovala. Srovnáno však bylo ještě v 1. minutě, ve které proměnil nařízené trestné střílení, za zalehnutí kotouče v brankovišti, Ollender. Na další branku se čekalo až do 16. minuty, ve které se ujala přesilovková rána obránce Tepera. Domácím se vydařil také nástup do druhé třetiny, když Pěnčík zvyšoval již na 3:1. Brňané pak ale využili přesilovku 5 na 3 a bylo to znovu o gól. Ve stejné minutě ale ujel v oslabení Teper a svým druhým gólem zařídil vedení 4:2. Ve 36. minutě se zase podruhé v zápase prosadil také Ollender, jenž zvýšil na 5:2 a vyhnal hostujícího Slavíčka z branky.

V úvodních minutách závěrečné části jakoby se však Kopřivničtí zapomněli v šatně a Technika dvěma góly, které dělilo půl minuty, snížila na 4:5. Drama však odmítl Mach, jenž ve 46. minutě využil přesilovku a ranou pod víko upravil na 6:4. Přestřelka ze závěrečné třetině pak pokračovala a v 53. minutě přidal sedmý gólový úder tvrdou ranou Pěnčík. Technika pak sice ještě také proměnila výhodu jednoho muže na ledě v pátou branku, ale za pár vteřin upravoval k radosti domácích tribun Červenka již na 8:5.

Poslední slovo si vzal v závěru utkání Sluštík, jenž využil třetí kopřivnickou přesilovku a zakončil tak sobotní gólové hody, na kterých se nejvíce podílel čtyřbodoví Ollender (2+2) s Machem (1+3).

„Po osmnácti vteřinách jsme prohrávali, ale naštěstí jsme hned vyrovnali. Po dvou třetinách jsme vedli 5:2, ale pak nepochopitelně inkasujeme dvakrát během minuty. Tomu nerozumím. Naštěstí jsme brzo přidali šestý gól, který byl strašně důležitý, protože jsme znovu odskočili a závěr jsme zvládli. Za vítězstvím jsme rádi, ale s přístupem a zodpovědností nemůžu být spokojen. Dali jsme devět gólů, což je krásné, ale dostáváme laciné a hloupé góly. Být proti nám kvalitnější soupeř, tak bychom měli zase problémy," uvědomoval si šéf kopřivnické střídačky Václav Slabý.

2. liga, sk. Východ, 27. kolo:

HC KOPŘIVNICE – HC TECHNIKA BRNO 9:5 (2:1, 3:1, 4:3)
Branky: 1. Ollender z trest. střílení, 16. Teper (Sluštík, Mach), 22. Pěnčík (Pargáč, Ollender), 33. Teper, 36. Ollender, 46. Mach (Teper, Sluštík), 53. Pěnčík (Ollender, Pargáč), 56. Červenka (Mach), 59. Sluštík (Mach, Červenka) – 1. Stehlík (Biolek, Šidák), 33. Šidák (P. Brzobohatý), 42. Sedláček (Stehlík), 43. Sedláček (Grünwald), 56. Biolek (Stehlík, Bustin). Rozhodčí: Škach – Goňa, Bubela. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 483.
Kopřivnice: Vrba – Teper, Kowalczyk, Krutil, Čintala, Marek, Merenda – Mach, Sluštík, Červenka – Pěnčík, Pargáč, Ollender – Vyčesaný, Bartošák, Hrubý – od 41. navíc Poruba. Trenér: Slabý.