Proti předchozí sezoně dojde k významné změně spojené s obsazením týmů v Krajské lize a tím také ke změně hracího systému celé soutěže. Loňských deset účastníků ligy je minulostí. Do nového ročníku se nepřihlásily týmy Šumperka, Orlové a jeden z dvojice rožnovských mužstev.

Další výraznou změnou je zrušení vyřazovacích bojů, play off, takže o vítězi rozhodně už základní část. Dlouhodobá soutěž bude rozlosována na osmadvacet hracích kol, tj. čtyřkolově každý celek s každým. Každý tým tak odehraje čtrnáct domácích a čtrnáct venkovních utkání. Že vám z předchozích čísel nesedí počty? Očekává se totiž, že se do soutěže přihlásí ještě jeden z regionálních týmů. Který to nakonec bude, to je zatím předmětem jednání.

Nový ročník Krajské hokejové ligy začne prvním kolem 4. října, poslední hrací kolo je naplánováno na první březnový víkend příštího roku. Vítěz dlouhodobé části postoupí rovnou do kvalifikace o vyšší soutěž, v níž se utká s vítězem Jihomoravské krajské ligy. Vzhledem k tomu, že byly zrušeny baráže, sestupuje automaticky poslední tým základní části 2. ligy do územně příslušné krajské ligy.