O víkendu měl pak celek trenéra Miroslava Pokorného volno, protože duel v Horním Benešově byl odložen. Také v Horním Benešově se totiž musejí potýkat s odkladem zprovoznění ledové plochy, která bude na jejich stadionu v provozu od 7. října.

Studénečtí, kteří se stále nemohou připravovat na vlastním zimním stadionu, prohrávali na ledě Vlků po první části 1:2, ale ve druhé periodě dokonali po trefách Martinčíka, Orszulika a Štěpjaka obrat na 4:2. Domácí soubor trenéra Bariše sice v 53. minutě zadělal na drama, ale to bleskově odmítl svým druhým zásahem v utkání Martinčík a vše pak ještě v závěru dokonal obránce Gonos. Studénka nyní hraje v sobotu od 17 hodin na ledě Rožnova pod Radhoštěm.

REZERVA ĎÁBLŮ SCHYTALA DVA DEBAKLY

Hráči novojičínského B týmu hostili nejprve ve čtvrteční státní svátek Krnov, proti kterému prohrávali po dvou třetinách již 1:6 a ve třetí části už pak žádná branka nepadla.

„Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Jsem z toho hodně zklamaný. Utkání jsme si měli užít, protože to byl náš první domácí zápas. Hned ve třetí minutě jsme ale prohrávali o dvě branky. První třetina nebyla povedená. Náš velký problém je vstřelení branky, protože jsme zase měli gólové šance a opět jsme vyšli na prázdno. Jeden gól proti Krnovu je prostě málo,“ smutnil trenér novojičínského béčka Filip Ohera, jenž vyzvedl pouze povedený výkon Radima Hudce.

Hokejisté kopřivnické Tatry (na snímku v modrém obránce Merenda) hostí už ve středu Šumperk, který zatím hraje všechna svá utkání mimo vlastní stadion, který prochází rekonstrukcí.
Kopřivničtí hokejisté schytali nářez od Poruby

V rámci sobotního 3. kola pak béčko Ďáblů cestovalo na led Českého Těšína, kde se v první třetině drželo, když prohrávalo pouze 0:1. „Zase jsme byli schopni hrát jen půl zápasu organizovaně do obrany. Zvládli jsme první třetinu a výkon byl velice dobrý. Ale je to už čtvrtý zápas včetně přípravy, kdy se dostaneme zpět do zápasu, ale pak se celá hra sesype a soupeř nám uteče na rozdíl tří branek. Jsme v situaci, kdy nejsme schopni proměnit gólové příležitosti,“ komentoval konečný debakl 1:9 mladý kouč novojičínské rezervy, která dostala za tři utkání v nové sezoně již 25 branek.

„Čeká nás ohromná práce. Musíme to změnit a pracovat na tom. Na můj vkus je to hromada branek. Pokud budeme plnit defenzivu šedesát minut na sto procent, tak vyhrajeme. Máme celý týden na to, abychom se nachystali na Horní Benešov a získali první body,“ věří v sobotní úspěch Ohera.

Novojičínští hokejisté doma vyhráli i třetí utkání v sezoně.
Novojičínští Ďáblové si vyšlápli na Šumperk

2. kolo:

HC WOLVES ČESKÝ TĚŠÍN – HC STUDÉNKA 3:6 (2:1, 0:3, 1:2)

Branky: 14. Křibík (Altera, Malíř), 16. Foltyn (Piecha), 53. Malyjurek (Malíř) – 14. Štubňa (Holanik), 24. Martinčík (Tomášek, Sochorek), 30. Orszulik (Tomášek, Ertel), 38. Štepjak (Pokorný), 55. Martinčík (Tomášek, Sochorek), 59. Gonos (Štubňa, Pokorný). Rozhodčí: Vaculík – Puczok, Orság. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. Diváci: 358.

HC Studénka: Baldík – Gonos, Jedlička, Bolek, Janečka, Lyčka, Holanik – Sochorek, Tomášek, Martinčík – Štubňa, Pokorný, Štěpjak – Čáň, Ertel, Orszulik. Trenér: Pokorný st.

HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN B – HK KRNOV 1:6 (1:3, 0:3, 0:0)

Branky: 15. Hudec (Lyzák) – 2. Nardelli (Polok, Hon), 3. Hon, 17. Tošenovjan (Hon, Havlíček), 24. Kysučan (Kostovský), 28. Vlašánek (Holeš), 30. Vlašánek (Polok). Vyloučení: 5:4, navíc Hon (K) 10 min.

NovýJičín B: Sonnek – Lyzák, Hudec, Krása, Már, Kysučan, Nikl – Lukáš, Hermann, Humplík, Krupa, Palacký, Pecha, Škubala, Sušeň, Fajmon, Kanovský. Trenér: Ohera.

3. kolo:

HC WOLVES ČESKÝ TĚŠÍN – HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN B 9:1 (1:0, 3:1, 5:0)

Branky: 13. Malíř (Křibík, Malyjurek), 28. Altera (Michejda, Malyjurek), 36. Toman (Smuž), 38. Křibík (Malíř), 44. Malíř (Foltyn, Voznica), 47. Piecha (Voznica), 49. Altera (Foltyn), 52. Voznica (Foltyn, Trombik), 59. Malíř (Trombík, Malyjurek) – 37. Fajmon (Hermann). Vyloučení: 4:4. Diváci: 156.

Nový Jičín B: Sonnek – Hudec, Lyzák, Kysučan, Nikl – Fajmon, Hermann, Humplík, Škubala, Najvar, Sušeň, Kanovský, Lukáš, Tvrdý. Trenér: Ohera.

Zbylé výsledky 2. kola: Rožnov p. R. – Horní Benešov 3:5, Frýdek-Místek B – Poruba B 4:7, Orlová – Bohumín 5:4 pp.

Zbylé výsledky 3. kola: Poruba B – Rožnov p. R. 3:4 pp., Krnov – Orlová 3:2, Bohumín – Frýdek-Místek B 1:2, Horní Benešov – Studénka odloženo.

Z programu 4. kola: Sobota 7. října, 13:15 Nový Jičín B – Horní Benešov, 17.00 Rožnov pod Radhoštěm – Studénka.