Tuto soutěž pořádá ČFbU pro žáky základních škol narozené v roce 1996 a mladší na podporu MS ve florbale v Ostravě a Praze. V současnosti probíhají po celé ČR krajská finále, z nichž vítězové nastoupí v listopadu v zemských finále. Vítězové Čech a Moravy budou hrát o korunu nejlepší ZŠ v České republice ve finálovém dni MS v O2 Aréně v prosinci v Praze.

Finále Moravskoslezského kraje se hrálo ve sportovní hale ZŠ Emila Zátopka a svěřenci Jana Slezáka v něm suverénně zvítězili. Postupně porazili Mistry ČR v ledním hokeji ZŠ Nový Jičín, Jubilejní 2:0, Třanovice 5:0, Kylešovice 6:1 a Český Těšín 7:1.

V závěrečném utkání, ve kterém si mohli dovolit i prohrát, remizovali s Ostravou 3:3. Skvěle bojující tým se opíral o spolehlivého brankáře Matouše Bittalu, v obraně dominoval Radek Bartoň a s útokem René Fendrich, Samuel Ollender a Lukáš Pešat si soupeři doslova nevěděli rady. Družstvo čeká 20. listopadu zemské finále v Brně a má na to, aby uspělo i tam.

„Přístupem i výkonem hráčů jsem nadšen. Kluci touží po úspěchu. Do Brna se moc těšíme, o Prahu se popereme,“ uzavřel kouč Jan Slezák.