Lapač zůstal nedobyt, v sobotu přijede brněnská Technika

Vsetín, Nový Jičín - V rámci 6. kola cestovali novojičínští hokejisté na Lapač, kde je čekal souboj se Vsetínem. Důležitost zápasu dokresloval u obou celků i fakt neúspěšného vstupu do sezony. Domácí VHK byl na tom o pouhý jeden bod lépe.

4.10.2013

Ilustrační fotoFoto: Deník/Dalibor Tobola

Valachy poslal po osmi minutách hry do vedení Kajaba, který využil přesilovou hru a prostřelil Kozáka. Nový Jičín však dokázal srovnat na konci patnácté minuty, kdy nahození od modré čáry zametl za brankáře Hromadu Skaloš, jenž svým prvním gólem v sezoně vyrovnal na 1:1. V závěru třetiny měl ještě obrovskou příležitost Brynecký, ale druhý gól Nového Jičína nepřidal.

Po třech minutách druhého dějství mohli domácí využít špatného střídání novojičínských, ale Janeba minul branku. Na Hromadu poté nadvakrát nevyzrál Hanák a svoji šanci neproměnil ani Ižacký.

Téměř sedm stovek diváků čekalo na další branku až do 45. minuty.

Kubo využil gólové nabídky od Ševčíka, a Vsetín vedl 2:1. Za další tři minuty už na straně domácích svítila trojka, když se trefil Petr Hruška, jenž využil přihrávky do jízdy a navýšil domácí vedení. Nato si vzal trenér Nového Jičína oddechový čas.

I přes závěrečné závary už se hostům nepodařilo zápas zdramatizovat. „Do utkání jsme vstoupili dvěma oslabeními a z jednoho jsme dostali gól. Brzy se nám ale podařilo srovnat a zápas byl dlouho vyrovnaný, s šancemi na obou stranách. V poslední třetině jsme udělali obrovskou chybu, když jsme nepokryli soupeřova hráče ve středním pásmu. Druhý gól podle mě rozhodl. Před poslední třetinou jsme stáhli hru na tři lajny, ale nedaří se nám jednoduše dávat góly, a to je problém a rozdíl oproti soupeřům. Bylo to úplně stejné jako v utkání v Břeclavi, kde jsme měli taky šance, ale branky prostě nedáváme," krčil rameny trenér Nového Jičína David Handl, jehož tým tak zůstává se třemi body na posledním, dvanáctém místě druholigové tabulky.

Zítra hostí od 18 hodin druhou Techniku Brno.

4.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.