O víkendu však Flašarovi svěřenci v Karviné sice vedli 2:0, ale nakonec dospěl zápas do prodloužení, které hned v první minutě rozsekl Luka, jenž tak zkompletoval svůj hattrick.

Na začátku střetnutí poslal Nový Jičín do vedení Slovák Luboš Zetík. Osmadvacetiletý rodák z Martina se stal nejčerstvější posilou bílomodrých. „Kdysi jsem ho trénoval v Polsku. Měl menší hokejovou pauzu. Hrával extraligu v Martině nebo v Polsku. Půl roku se nyní připravoval s kondičním trenérem a vrací se tak po čtyřech letech. Po takové pauze nezklamal a předvedl velmi dobrou práci. Je to kluk, který je do party a věřím, že ho mančaft vezme," uvedl na adresu posily trenér HK Nový Jičín Aleš Flašar.

Ve 13. minutě zvyšoval už na 2:0 Ižacký a zdálo se, že Novojičínští kráčejí k další výhře. Minutu na to však Šrámka překonal Szajter a ve 23. minutě se o vyrovnání postaral domácí sniper Luka, jenž rozhodl poslední vzájemné měření sil v samostatných nájezdech. Vedení pak hostům vrátil v závěru druhé periody svým devátým gólem v sezoně Mráz. Na začátku závěrečné části však zaúřadoval znovu Luka a bylo znovu srovnáno 3:3.

V prodloužení pak bylo rozhodnuto po první střídání, kdy dostala nabito právě karvinská 88, jejíž precizní rána skončila až za zády bezmocného Šrámka. „Neuhlídali jsme Luku. Ukázal jak zkušeným hráčem a skvělým střelcem je. Bylo to vyrovnané utkání a remíza jemu asi přísluší. Ale je to škoda, protože hlavně ve třetí třetině jsme měli trošku více ze hry a mohli jsme vstřelit branku," litoval šéf novojičínské střídačky.

„Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale Karviná není tak slabý tým, jak si možná někdo myslí. Má nového trenéra a dvě kvalitní lajny. Každopádně jsem rád za každý bod z venku a je to pro mě stejně cenné jako bod ze Vsetína nebo z Přerova. Karviná ještě potrápí hodně soupeřů," má jasno Flašar.

Karvinský SK (nezaměňovat s někdejším HC Baník Karviná) dotáhla ke dvěma cenným bodům první lajna s Lukou, Szajterem a M. Kasperlíkem. „Síla v mužstvu je a nyní nám to naštěstí vystřílel Vláďa Luka. Chtěli jsme hrát zase aktivní hokej, navíc doma jsme museli tvořit," uvedl k utkání karvinský asistent trenéra Tomáš Výtisk.

II. hokejová liga, sk. Východ, 25. kolo

SK KARVINÁ - HK NOVÝ JIČÍN 4:3 PP (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)Branky: 14. Szajter (Luka), 23. Luka (Szajter, Deutsch), 44. Luka (Szajter), 61. Luka (Deutsch) – 2. Zetík (Vašut), 13. Ižacký (Prokop), 36. Mráz (Ižacký, Zetík). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Krenželok - Gančarčík, Vengřín. Diváci: 159.
HK Nový Jičín: Šrámek – Prokop, Hruška, Vašut, Cabák, Žák, Vnenk – Mikšan, Hanák, Novotný – Ižacký, Mráz, Zetík – Lehečka, Kabeláč, Uhlár. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm.

Zbylé výsledky 25. kola:Opava – Frýdek-Místek 8:4, Přerov –Břeclav 2:0, VHK Vsetín – SHK Hodonín 6:2, Technika Brno – Poruba 2:3 SN 
(V rozhodující sérii nájezdů ukázal gesto fair-play brankář Techniky Chvátal, který přiznal, že kotouč překročil brankovou čáru, ačkoliv hlavní arbitr rozpažil.)