Duel odvěkých rivalů ale rozhodla druhá část, ve které Zubři dali čtyři branky. Domácí tak po utkání smutnili a veškeré naděje nyní směřují na středeční duel s Prostějovem. Své o tom ví i novojičínský gólman Lukáš Šrámek.

Utkání rozhodla druhá třetina, co se stalo?

Tahle pasáž nás trápí již několik utkání nazpět, že prostě vypadneme na tři minuty ze hry, dostaneme branky, a je po zápase. V novém roce je to snad čtvrtý zápas. Takhle se ale vyhrávat nedá.

V nadstavbě jste zatím vyhráli jen jednou. Je to jiné než základní část?

My se snažíme pokaždé hrát to svoje. Jenže nějak nejsme v obraně pevní. Navíc ani mě se to někdy nepovede a jsou z toho hloupé branky, jako třeba dnes třetí gól, takže část viny beru na sebe, ale obecně nehrajeme to, co bychom hrát měli. Snažíme se hrát vyrovnaně s každým týmem, ale musíme říct na rovinu, že všichni posílili a my hrajeme se svými hráči. Musíme si tedy uvědomit, že musíme hrát precizně ze zajištěné obrany a nedělat hloupé chyby.

Dá se myslet na obrat i za stavu 1:5?

Určitě to není jednoduché, navíc když za takového stavu nastupujete do třetí třetiny a na vlastním ledě. Myslím si, že i tak jsme se snažili hrát, ale děláme triviální chyby.

Právě duely s Přerovem a Prostějovem jsou před play off klíčové…

Prostějov nyní prohrál, takže se rozhodne ve středu doma právě s ním. Na to jsme se ale nechtěli spoléhat a chtěli vyhrát již dnes s Přerovem. Bohužel, nepovedlo se to.

Nyní vás čeká Prostějov, na který vám to moc nejde…

Neřekl bych, že Prostějov je nějaký náš neoblíbený tým. Myslím si, že jsem s nimi celkem vyrovnaní, ale my máme dost zraněných. Pokud by se do utkání někdo vrátil, tak naše šance půjdou nahoru. Já doufám, že už Guláš (Petr Gulda – pozn. red) bude v obraně hrát. Věřím taky, že se semkneme a že to, co se stalo dnes, ve středu nedovolíme.