V něm domácí srovnali nepříznivý výsledek 1:4 pět minut před koncem na 4:4 a v prodloužení vyhráli, a odvrátili tak konec sezony. Studénka mohla spoléhat i na posilu z druholigového Nového Jičína, Martina Kabeláče, kterého jsme požádali o rozhovor.

Jak jste se vůbec dostal na hostování do Studénky?

Přípravu na tuto sezonu jsem neabsolvoval v Novém Jičíně, nebo jsem ji, lépe řečeno, neabsolvoval v takovém tempu, abych se mohl zařadit do druhé ligy. Byl jsem devět měsíců bez tréninku, takže jsem byl moc rád, že došlo alespoň k tomuto přesunu do Studénky, která chtěla pomoct v krajské lize, a že se nám zatím velice daří.

Co Studénka a play off?

Do vyřazovacích bojů jsme šli z posledního, čtvrtého místa a jako první nás čekal lídr z Krnova. Naštěstí nám to vyšlo, i když si myslím, že to bylo celkem překvapení. To samé se dá ale tvrdit o třetí Karviné, která porazila druhý Horní Benešov, horkého kandidáta na postup do druhé ligy.

Co stojí za tímto nezdarem favoritů?

Je to tak, že základní část je soutěž, která se hraje o body a o co nejlepší umístění. Ale play off, to je úplně něco jiného. Člověk k němu musí přistupovat úplně jiným způsobem. Navíc se začíná od nuly. Člověk do toho musí dát úplně vše a buď to vyjde nebo ne.

Můžete porovnat druhou a krajskou ligu?

Nejenom z letošní sezony, ale i z předešlých let můžu posoudit, že je to obrovský skok. Druhá liga je mnohem rychlejší. Začíná to samozřejmě fyzičkou a pokračuje třeba až k odlišnému systému hry.

První finálové klání v Karviné jste vedli o tři branky, ale nakonec to nedopadlo dobře…

Za stavu tři nula v náš prospěch jsme byli na koni a mysleli si, že máme utkání v kapse. Poté přišly, nechci říct, že hrubky, ale dvě chyby na konci druhé části, kdy jsme dostali dvě branky během jediné minuty, a to nás složilo.

Ve Studénce to ale bylo naopak…

Naštěstí to dopadlo naopak, což je dobře. Chceme jít dál, a když už jsme se do toho tady pustili a jsme tak daleko, chceme to vyhrát.

Kdo vyhraje?

Ten, který bude mít více štěstí. Myslím si totiž, že oba celky hrají útočný hokej. Rozhodující budou přesilové hry, protože v krajském přeboru jich je pravdu hodně, oproti třeba druhé lize.

Chcete vědět, zda se Studénce podařilo vyhrát i poslední duel na ledě Karviné, a vyhrát tak celou krajskou ligu? Čtěte zítřejší vydání Novojičínského deníku.